انواع برنج ایرانی

انواع برنج ایرانی

انواع برنج ایرانی; کدام یک خوشمزه تر است!

همانطور که میدانید محصولات گیلان بسیار متنوع و پر طرفدار هستند که یکی از مهم ترین آنها بعد از چای ایرانی ، برنج هایی است که در این منطقه تولید میگردد.پس حتما لازم است با انواع برنج ایرانی که در شمال کشور کشت می شوند آشنا باشید تا بتوانید بهترین برنجی که مطابق با میل شماست انتخاب کنید.حال در ادامه ابتدا اسامی برنج های ایرانی را نام می بریم و به همان ترتیب گرانترین برنج ایرانی و بهترین برنج عطری ایرانی را که هم اکنون در بازار موجود است،خدمتتان معرفی میکنیم.

 

 

اسامی برنج های ایرانی:

در ادامه میخواهیم اسامی بهترین و خوشمزه ترین برنج های ایرانی را نام برده و سپس در مورد هریک توضیحاتی را ارائه دهیم.فقط توجه کنید که انواع برنج های ایرانی به همینجا ختم نمیشود و تعداد آنها بسیار زیاد است که ما فقط در اینجا پرفروش ترین ها و بهترین ها را معرفی خواهیم کرد.

 • برنج های صدری
 • برنج های طارم
 • برنج هاشمی
 • برنج های علی کاظمی

 

 

معرفی انواع برنج های شمال:

مصرف بین چای و برنج در ایران کاملا باهم برعکس هستند.یعنی به این ترتیب که ایرانی ها در مصرف چای بیشتر از چایی های خارجی استفاده میکنند و معمولا خارجی ها را با وجود گرانی و اسانس های بسیار زیادی که در آنهاست،به ایرانی ترجیح می دهند.

 

اما در مصرف برنج ، طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است،همواره به دنبال بهترین انواع برنج ایرانی – شمالی هستند و به سراغ خارجی ها نمی روند. چرا که متوجه شده اند برنج ایرانی خوب با اینکه گرانتر از برنج های خارجی است،اما بسیار خوش طعم بوده و باب میل همه ی ماست و از همه مهم تر باعث آسیب رسیدن به سلامتی ما نمی شود.

 

 

تفاوت بین مصرف چای و برنج در ایران، در یک نگاه:

۱-مصرف چای خارجی بسیار بیشتر از چای های ایرانی است در صورتی که در برنج برعکس این موضوع را مشاهده میکنیم.یعنی مصرف انواع برنج ایرانی در مقایسه با خارجی بسیار بیشتر است.

 

۲-چای خارجی نسبت به چای ایرانی بسیار گرانتر می باشد.درصورتی که با خرید برنج های خارجی متوجه می شویم که نسبت به انواع برنج ایرانی ارزان تر می باشد.

 

۳-چای های ایرانی همچون انواع برنج ایرانی کاملا طبیعی و ارگانیک بوده،در صورتی که در نوع خارجی برنج و چای این موضوع صدق نمی کند.

 

شاید برایتان جالب باشد بدانید اما اگر از اکثر آشپزهای شمالی دلیل خوشمزه شدن غذای آنها را بدانید،تقریبا همگی می گویند که دلیل اصلی خوشمزه شدن غذای شمالی ، برنج های گیلانی هاست.پس بهتر است در ادامه با انواع برنج ایرانی آشنا شوید:

 

 

برنج های صدری:

برنج های صدری همواره بعد از برنج های هاشمی پرطرفدارترین نوع برنجی است که مردم از آن مصرف میکنند.برنج های صدری معمولا به ۳ دسته تقسیم میشوند:

 1. برنج های صدری دم سیاه
 2. برنج های صدری دم قرمز
 3. برنج های صدری دم زرد

 

که بهترین نوع آنها برنج های صدری دم سیاه هستند.توجه کنید که برنج های دودی که شنیده اید در واقع همین برنج های صدری دم سیاه هستند که در طی تولید آنرا به دودی تبدیل میکنند که از ویژگی های آن بوی خاص دود می باشد.پس یادتان باشد که برنج های دودی نوعی برنج نیستند،ققط همین برنج های عطری صدری را طی اقداماتی در تولید،به دودی تبدیل میکنند.

 

حال که با برنج های صدری دم سیاه آشنا شدید بهتر است بدانید که این نوع برنج معمولا قیمتی پایینتر از برنج های هاشمی داشته و آنها را از ظاهری کشیده که طعم و عطر خوبی دارد می شناسند.

 

برنج های صدری که یکی از انواع برنج ایرانی محسوب میشود،به گفته ی رییس سازمان جهاد کشاورزی پرفروش ترین و خوش طعم ترین برنج ایران محسوب میشود.

 

 

برنج طارم:

برنج های طارم هم یکی دیگر از انواع برنج ایرانی ماست که جزو خوش مزه ترین های بازار محسوب میشود.برنج های طارم همچون برنج های صدری ظاهری کشیده و استخوانی دارند که از عطر و بوی خوبی هم برخوردار هستند.

 

برنج های طارم معمولا در استان مازندران و استان گیلان در شهرهایی همچون کوچصفهان و آستانه اشرفیه کشت می شود.این نوع برنج هم یکی دیگر از خوشمزه ترین های گیلان بوده و همواره با قیمتی کمتر نسبت به هاشمی و صدری در بازار به فروش می رسد.

 

 

برنج هاشمی:

برنج هاشمی گرانترین،خوشمزه ترین و بهترین برنج ما از انواع برنج ایرانی هایی است که ما در این مقاله معرفی کردیم.یعنی امکان ندارد کسی برنج هاشمی را طبخ کند و از عطر،بو و طعم آن ناراضی باشد.

 

برنج هاشمی هر چقدر هم که از خوبی هایش بگوییم،باز هم کم است و نمیتوان آنرا در سخن توضیح داد.چرا که حتما پیشنهاد پاپوکالا این است که برای یکبار حداقل برنج هاشمی را تهیه کرده و آنرا میل کنید.

 

اصلا میدانید دلیل نام گذاری برنج هاشمی چیست؟ برنج هاشمی توسط فردی به نام یوسف هاشمی که از روستاهای استان گیلان است،کشف شد و آنرا در طی کشت بیشتر و معرفی به همگان توانست بهترین نوع برنج را به ایرانیان معرفی کند.

 

برنج های هاشمی به دو دسته ی زیر تقسیم میشوند:

 • برنج هاشمی سرد
 • برنج هاشمی گرم

 

برنج های هاشمی اولا که در هر زمین و شالیزاری کشت نمیشوند.شالیزاری که در آن برنج هاشمی قرار است کشت شود حتما باید از مواد مغذی بالایی برخوردار باشد و در طی سالیان گذشته آن زمین مرده نباشد تا بتواند با مواد مغذی اش دانه های برنج را تقویت کند که همین موضوع ارتباط مستقیم با طعم آن دارد.

 

ثانیا برنج های هاشمی از نوع سرد به گفته ی یوسف هاشمی،دیر تر از برنج های نوع گرم کشت میشوند (حدودا ۱۰ روز) که طبق تجربیات ایشان،برنج هاشمی از نوع گرم خوشمزه تر از برنج های از نوع سرد می باشد.

 

هم چنین به عنوان نکته ی آخر باید خدمتتان عرض کنیم که برنج های هاشمی هم در استان گیلان و هم در استان مازندران تولید می شود که بهترینش در گیلان و در شهرهای آستانه اشرفیه،املش،رودسر و رشت موجود است.

 

انواع برنج ایرانی

خرید برنج هاشمی

برنج هاشمی همانگونه که گفته شد پر طرفدارترین نوع از انواع برنج ایرانی هاست که در حال حاضر توسط پاپوکالا با بهترین کیفیت عرضه می شود.پاپوکالا این افتخار را دارد که برنج هاشمی را از بهترین زمین ها کشاورزی و شالیزارهای گیلان به دست شما عزیزان برساند و هر آن کسی که از آن میل کرده است،تقریبا به طور ۱۰۰ درصد راضی بوده است.پیشنهاد میکنیم برای تست هم که شده در مقدار کم از برنج های هاشمی ما تهیه کرده تا از کیفیت آن خودتان آگاه شوید.

 

ویژگی های برنج عرضه شده توسط ما:

 • برنج ها از نوع هاشمی می باشند.
 • برنج ها از طعم و عطر فوق العاده ای برخوردار هستند.
 • برنج ها مربوط به استان گیلان و شهر آستانه اشرفیه می باشد.
 • ارزان قیمت

 

 

 

برنج های علی کاظمی:

برنج های علی کاظمی هم یکی دیگر از بهترین های انواع برنج ایرانی ست که بسیاری از مشتریان به آن علاقه مندند.برنج علی کاظمی همچون برنج هاشمی توسط کشاورزی به نام علی کاظمی کشف شده است که حدودا ۵-۶ سال است تازه وارد بازار شده است.

 

برنج کاظمی از لحاظ ظاهری خیلی شباهتی به هاشمی و صدری ندارد. یعنی به این گونه است که ظاهرش برخلاف آنها کشیده نیست و کرم رنگ می باشد.

 

طبق تحقیقاتی که صورت گرفت بین برنج هاشمی،صدری و کاظمی معمولا مشتریان برنج هاشمی و کاظمی را به صدری ترجیح می دهند و به گفته ی خودشان بیشتر باب میلشان است.هم چنین برنج های کاظمی بیشتر در اطراف صومعه سرا و فومن کشت میگردد چرا که خود شخص علی کاظمی هم در یکی از روستاهای شهرستان فومن می باشد.

 

 

گرانترین برنج ایرانی:

حال پس از اینکه با انواع برنج ایرانی آشنا شدید شاید علاقه مند باشید تا بدانید که گرانترین برنج ایرانی کدام یکی از اینهایی است که در بالا گفته شد.در طی سالیان گذشته قیمت برنج ها هیچ وقت ثابت نبوده و در طی دوران های مختلف کم یا زیاد می شده است.اما در بین همه ی این سال ها همانگونه که بهترین برنج ها،برنج های هاشمی و صدری هستند همیشه جزو گرانترین برنج ایرانی می باشند.

 

 

بهترین برنج شمال کدام شهر است

یکی دیگر از سوالاتی که همواره دوستان از ما میپرسند این است که بهترین برنج شمال کدام شهر است؟ خب در جواب این پرسش باید گفت که هر نوع برنج در یکی از شهرهای ایران خوب جواب میدهد و خوش طعم است. مثلا همانگونه که گفته شد برنج هاشمی در آستانه اشرفیه ، برنج های کاظمی در شهر فومن ، برنج طارم هم در آستانه اشرفیه و هم در کوچصفهان جزو بهترین ها می باشند.

 

 

جمع بندی:

در پایان و به طور خلاصه باید دوباره خدمتتان عرض کنیم که تمامی برنج هایی که در بالا گفته شد جزو پر طرفدارترین انواع برنج های ایرانی بوده و هر یک مشتریان خاص خودش را دارد اما آن چیزی که در بین این برنج ها بهتر و خوشمزه تر است و در عوضش گرانتر هم می باشد،برنج های هاشمی بوده و هرگز طعم آن فراموش نمی شود.هم چنین میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر قبل از خرید اینترنتی برنج ایرانی این مقاله را مطالعه کنید.

 

هم چنین بازهم باید تاکید کنیم که همیشه سعی کنید به دنبال خوراکی هایی طبیعی و ارگانیک باشید و از مواد غذایی ای که نمیدانید با چه چیزهایی تهیه و تولید می شود،مصرف نکنید.چرا که یادتان باشد مواد غذایی در تعیین عمر و سلامتی ما نقش اساسی دارند….

مطلب پیشنهادی

برنج ایرانی خوب

برنج ایرانی خوب

برنج ایرانی خوب; روش های تشخیص بهترین برنج گیلان!   همه ی ما خوب میدانیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *