خرید اینترنتی برنج ایرانی

خرید اینترنتی برنج ایرانی

خرید اینترنتی برنج ایرانی، نیازی خوشمزه

وقتی می خواهیم از اینترنت و خرید و رابطه این دو با یک دیگر صحبت کنیم مفاهیمی چون اعتماد، کیفیت و این چنین بحث هایی به میان می آید. حال اگر بخواهیم کمی دقیق تر بحث کنیم و در جنس و کالا کمی ریزتز شویم بهتر و بیشتر و بهتر می توانیم بحث را باز کنیم.

 

در اینجا و در این مقاله می خواهیم از خرید اینترنتی برنج ایرانی که جزو محصولات گیلان ماست،صحبت کنیم و در این مسیر می خواهیم از اعتماد و کیفیت و راحتی و دردسرهایی که ممکن است خرید اینترنتی برنج ایرانی داشته باشد صحبت کنیم. بنابراین با ما همراه باشید تا بیشتر با خرید اینترنتی برنج ایرانی، این نیاز خوشمزه از خوراکی های استان گیلان آشنا شویم و روش هایی را نیز برای خرید بهتر داشته باشیم.جهت مشاهده دیگر محصولات برنج ایرانی و چای ایرانی به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.

 

 

کیفیت در خرید اینترنتی برنج ایرانی

اولین و مهمترین نکته در خرید هر وسیله ای کیفیت آن چیز می باشد. ما انتظار داریم که در برابر پولی که می دهیم جنسی به همان اندازه با کیفیت و کاربردی دریافت کنیم. برای تشخیص کیفیت در هر خریدی معمولا راهکارهایی وجود دارد. اما این راهکارها معمولا به شکل حضوری کاربرد دارد و معمولا نمی توان به شکل غیر حضوری کیفیت جنسی را فهمید. حال اجناسی مانند برنج که معمولا شکل و بو آن ها کیفیت کالا را مشخص می کند چگونه می توان راضی شد که سراغ خرید اینترنتی برنج ایرانی رفت؟

 

این اولین و شاید مهمترین چالشی است که در خرید اینترنتی برنج ایرانی دچار آن می شویم. در این باره به نظر ابتدا باید کیفیت را تعریف کرد. چرا که کیفیت یک واژه کلی و کیفی می باشد و نمی توان بر اساس یک مفهوم کیفی چندان بحث منطقی کرد. از این رو به عنوان قرارداد بین ما و شما تعریفی را از کیفیت ارائه دهیم.

 

کیفیت واژهای است که بیشتر بستگی به نظر اشخاص دارد. ممکن است وسیله ای که ۱ هفته کار کند و از نظر صاحبش با کیفیت باشد و همان وسیله یک سال برای دیگری کار کند و در نهایت بر این عقیده باشد که  جنس خریداری شده چندان کیفیتی ندارد. کیفیت واژه ای بسیار کلی است. اما اگر بخواهیم برای آن تعریفی پیدا کنیم باید بگوییم که کیفیت نسبت مستقیم با هزینه دارد.

 

کیفیت باید آن چیزی را که جنس میگوید تامین کند. به طور مثال در خرید اینترنتی برنج ایرانی اگر عنوان شود این برنج برای گیلان است. اصل کیفیت حکم می کند که این چنین باشد و نشانه هایش نیز قابل فهمیدن باشد. مانند بو و طعم آن. از طرف دیگر هر جنسی باید حداقل هیچ ضرری برای جان انسان نداشته باشد و کارایی لازم را برای او به همراه بیاورد.

 

 

خرید اینترنتی برنج و همچنان کیفیت

تمام تعاریفی که در بالا از کیفیت ارائه دادیم به هیچ عنوان مطلق نیست و هیچ ادعا نداریم که کامل هستند. اما نکته اساسی و مهم در این بین این است که برای خرید اینترنتی برنج ایرانی بتوانیم کیفیت را تعریف کنیم.

 

نکته اول و مهم در کیفیت خرید اینترنتی برنج ایرانی این نکته است که باید برنج تازه باشد و به نوعی برای سال های گذشته نباشد. نکته بعدی این است که این برنج باید آن چیزی که می گوید باشد. به طور مثال اگر قرار است دم سیاه مازندران باشد، دانه کوتاه پاکستانی از کار در نیاید.

 

آن چیزی که مشتری را بیش از هر چیزی اذیت می دهد این نکته است که واقعیت به او گفته نشود. چه می شود مگر در خرید اینترنتی برنج ایرانی گفته شود که مخلوطی از برنج پاکستانی و ایرانی است. این اتفاق برعکس بسیاری از تصورات باعث کاهش مشتری ها نخواهد شد بلکه بیشتر باعث جلب اعتماد می شود. قبول کردن کمی ها وکاستی های محصول باعث می شود که کیفیت کلی محصول بهتر دیده شود. اما این ها کارهایی است که باید به عنوان یک فروشنده انجام داد. ما و شما که یک خریدار هستیم در خرید اینترنتی برنج چگونه می توانیم کیفیت را تشخیص دهیم.

 

قبل از هرچیزی باید ابتدا آن سایت و آن درگاه خرید اینترنتی برنج ایرانی بتواند اعتماد ما را جلب کند. در این باره در ادامه توضیح می دهیم. نکته مهم بعدی این است که به دقت مشخصات را بخوانیم و درباره این محصول و مشخصات آن جست و جو کنیم. به ازای هر تناقضی که پیدا کنیم این مفهوم را میرساند که این کالا کیفیت پایین تری دارد. مورد بعدی استفاده از نظرات افرادی است که تجربه خرید داشته اند و از آن محصول استفاده کرده اند. شاید هیچ روشی ( حتی در خرید برنج حضوری ) به اندازه این تجربه کارساز نباشد.

 

 

 

اعتماد، جزء جدایی ناپذیر از خرید اینترنتی برنج و دیگر خریدها

کیفیت اساسی ترین پایه برای یک خرید محسوب می شود اما این کیفیت زمانی می تواند حاصل شود که اولین شرایط آن یعنی اعتماد به فروشنده نیز برقرار باشد. وقتی اعتماد به فروشنده ایجاد شود خریدار می تواند با امنیت فکری بهتری محصول را خریداری کندو سخن فروشنده برای او سند بر کیفیت محصول می شود.

 

اما چه در خرید اینترنتی برنج ایرانی و چه در بسیاری از موارد اعتماد نیز مانند کیفیت یک مفهوم کیفی است و مفاهیم و معانی بسیاری را برای خود دارد. از این رو به نظر می آید بهتر است کمی در این باره نیز صحبت کنیم تا مانند کیفیت به قراردارد و شرایط یکسانی برسیم که بتواند به ما در خرید اینترنتی برنج موفق کمک کند.

 

اعتماد حسنی که دارد این است مفهومی کمتر گسترش یافته و کمتر پیچیده نسبت به کیفیت است. از این رو کار چندان مشکلی در این بین نداریم. اعتماد حاصل یک سری تجربیات موفق از انجام یک سری کار مشخص است که باعث می شود آن کار را دوباره تکرار کرد. در حقیقت اعتماد به نوعی ضمانتی بر انجام دوباره صحیح آن کار است.

 

جالب است بدانید که این ویژگی و این مفهوم فقط  برای انسان نیست و حیوانات نیز به نوعی با این واژه و این مفهوم آشنایی دارند.حال سوال اساسی این جاست که اینجاست که چگونه میتوان به درگاه خرید اینترنتی برنج ایرانی اعتماد کرد و به چیزهایی باید در آن توجه کرد؟ آن چیزی که باعث افزایش اعتماد بین فروشنده و مشتری می شود داشتن اعتبار فروشنده در بازار است.

 

در دنیای الکترونیک اعتبار به تعداد فروش بالا و تعداد مشتریان بالای آن سایت است. حال اگر این سایت از فروش بالایی برخوردار باشد می توان گفت که قابل اعتماد است. در ادامه بیشتر می خواهیم از اعتماد و روش های درست رسیدن به این اعتماد صحبت کنیم.

 

 

اعتماد در خرید اینترنتی برنج

همانطور که در بالا گفتیم اگر اعتماد باشد خرید بهتر و با کیفیت و دلچسب تری خواهیم داشت. با این حساب به نظر می آید که بهتر است شیوه های صحیح اعتماد کردن را در دنیای الکترونیک بدانیم. همانطور که در بالاتر نیز گفتیم در دنیای واقعی اعتماد به فروشنده نسبت مستقیم به اعتبار او در بازار و خوشنامی او دارد.

 

این خوشنامی باعث می شود که هیچ چیز ( حتی سود شخصی ) نتواند جای آن را بگیرد. بنابراین جنس ها همواره با کیفیت خواهد بود. اما در یک سایت اینترنتی که هیچ گاه فروشنده و خریدار هم دیگر را نمی بینند چگونه باید اعتماد کرد؟ همانطور که گفتیم یکی از شیوه های مهم فهمیدن همان خوشنامی است.

 

در دنیای الکترونیک این خوشنامی توسط داشتن تعداد بالای مشتری و تعداد فروش بالا محقق می شود. اما این تمام راه حل ما نیست. اعتماد و جلب آن مشکلی است که برای فروشگاه اینترنتی می باشد نه خریدارد. از این رو باید دید که آن ها چگونه این مشکل را حل کرده اند. این دسته از فروشگاه ها چه در خرید اینترنتی برنج و چه در سایر موارد با دادن ویژگی های مختلف که کمتر در خرید دنیای واقعی شاهد آن هستیم توانسته اند بر این مشکل فائق بیایند.

 

یکی از مهمترین این روش ها این است که معمولا امکان پس گرفتن جنس در صورت عدم رضایت و مغایرت با کیفیت گفته شده  وجود دارد. از طرف دیگر وجود مشاوره ها و پشتیبانی معمولا ۲۴ ساعته یا نزدیک به این، توانایی گذاشتن نظرات مثبت و منفی و… بزرگترین راهکارهایی است که صاحبان فروشگاه های اینترنتی توانسته اند با آن اعتماد مشتری را به  خود جلب کنند. حال به نظر می آید که ما به عنوان خریدار بهتر است برای اعتماد برای خرید اینترنتی برنج ایرانی و هر وسیله ای دیگر به این امکانات و ویژگی ها توجه کنیم.

 

خرید اینترنتی برنج ایرانی

راحتی در خرید اینترنتی برنج

اما به یک سوال اساسی رسیدیم. و آن این که چطور می شود که بین دنیای حقیقی خودمان را راضی کنیم سراغ خرید اینترنتی برنج ایرانی بریم. یکی از مهمترین و بهترین جواب هایی که می شود به این داستان داد این قضیه است که قیمت و تلرانس قیمت در بازار ایران به شدت بالاست. این تفاوت های قیمتی به نوعی باعث شده است که وقتی برای یک جنس از مغازه ای به مغازه ای دیگر می رویم تفاوت قیمت فاحشی را مشاهده می کنیم.

 

حال که همان جنس است با همان مشخصات. این عدم ثبات قیمت و ابهام در قیمت اصلی و همچنین بحث با فروشنده بر سر قیمت و کیفیت آن باعث می شود که بازار به خودی خود در این روز ها کار سختی محسوب شود. از طرف دیگر رفت و آمد به بازار نیز خود عاملی بیش بر این عواملی است که بیان کردیم. یعنی هزینه رفت و برگشت و سختی حمل بار و ترافیک و غیره.

 

این ها همه باعث شده است که کم کم مردم به سمت خرید اینترنتی بروند. اما در خرید اینترنتی برنج یک عامل اساسی دیگر نیز بسیار تاثیر گذار است. و آن این که برنج معمولا در شهرهای شمالی تولید می شوند.

 

از این رو به نظر می آید در شهرهای دور از شمال پیدا کردن این نوع برنج کمی سخت باشد و یا اگر راحت باشد و بتوان این برنج را پیدا کرد اما قیمت حمل بار از شما تا آن شهر روی بار می آید و یک نوع پول واسطه و … باعث افزایش قیمت و مبهم شدن هر چه بیشتر قیمت فروش برنج می شود. از این رو به نظر می آید که خرید اینترنتی برنج علاوه بر ایجاد دسترسی راحت تر و بهتر برای مشتریان، شفاف بودن قیمت ها، توانسته آرامش را به آن ها نیز هدیه دهد.

 

 

 

دردسرها در خرید اینترنتی برنج

هرچیزی در دنیا از یک قاعده نمی تواند خارج شود و آن این است که قسمتی از آن منفی و قسمتی دیگر از آن مثبت می باشد. از این رو به نظر می آید که باید برای خرید اینترنتی برنج با دید واقع نگرانه نیز ویژگی منفی بیابیم تا با سبک سنگین کردن بین خوبی ها و بدی های آن به نتیجه برسیم که آیا خرید اینترنتی برنج می تواند مناسب باشد یا خیر.

 

اولین نکته منفی که خرید اینترنتی برنج می تواند داشته باشد این نکته است که با خرید و پرداخت شما، محصول شما در آن واحد در اختیار شما قرار نداد و چند ساعت یا حتی چند روز بین پرداخت و دریافت محصول شما فاصله می افتد. این اتفاقی است که در خردی حضوری نمی افتد. این ویژگی باعث می شود که شاید در جایی که شما نیاز داشته باشید کالای شما نرسد یا دیر برسد.

 

از طرف دیگر مشکل اساسی دیگر این نکته است که شما بر سر زمانی که گفته شده باید در خانه حضور داشته باشید. اصولا این زمان یک زمان تقریبی است و معمولا بین ۳ تا ۶ ساعت متغیر است. این یعنی نصف روز شما قرار است به انتظار سپری شود و مجبور باشید برای دریافت کالای خود مانند برنجی که در خرید اینترنتی برنج، خریداری کرده اید، ساعت ها در خانه منتظر بمانید.

 

مشکلات ریز دیگری چون احتمال ارسال اشتباه، خراب شدن محصول هنگام ارسال و … گرچه توسط شرکت قابل تعویض شدن و پشتیبانی است اما زمانی که قرار است از بین برود آزار دهنده می شود.

 

 

 

نتیجه نهایی در خرید اینترنتی برنج ایرانی

ما سعی کردیم در این مقاله به نوعی با دید کلی به خرید اینترنتی و به طور خاص خرید اینترنتی برنج نگاهی می اندازیم و نکات آن را چه مثبت و چه منفی بیان کنیم. با توجه به حرفایی که زدیم به نظر می رسد که در دنیای امروز و در شرایط مبهم و در حال نوسان بازار ایران، بهتر است روی به سوی خرید غیر حضوری آورد.

 

گرچه مشکلاتی دارد و گاهی شاید این مشکلات بسیار اذیت کننده شود. اما این را نیز در نظر بگیرید که این ویژگی چند سال بیشتر نیست که در ایران جوانه زده است. بهتر است کمک کنیم تا کم کم این مشکلات کم و کمتر شود تا به یک ایده آل مناسب و عالی دست پیدا کنیم. بنابراین در کل می توان گفت خرید اینترنتی برنج یک امکان خوشمزه برای ما و شما می باشد.

 

همانگونه که اشاره شد برای خرید های اینترنتی مخصوصا خوراکی ها بایستی بسیار دقت نمود و هر محصولی را از هر جایی تهیه نکرد! پاپوکالا خوشبختانه این افتخار را دارد که توانسته درصد بسیار زیادی از مشتریان خود را راضی نگه دارد و این تنها چیزی است که ما از مشتریان خود میخواهیم.این را به شما قول میدهیم که هرگز از خرید برنج ایرانی ما پشیمان نخواهید شد….

 

خرید از طریق شماره تماس:

۰۹۱۲-۳۲۳۲۵۲۷

مطلب پیشنهادی

انواع برنج ایرانی

انواع برنج ایرانی

انواع برنج ایرانی; کدام یک خوشمزه تر است! همانطور که میدانید محصولات گیلان بسیار متنوع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *