خرید برنج هاشمی

خرید برنج هاشمی

خرید برنج هاشمی ، خرید یک محصول درجه یک

احتمالا شاید شما نام برنج هاشمی گیلان را شنیده باشید و بدانید که یکی از بهترین انواع برنج ایرانی برای خرید، خرید برنج هاشمی می باشد. در حقیقت این نوع برنج در بین جمعیت ایرانی بسیار محبوب می باشد. شاید بتوان علت اصلی آن را در طعم و بوی آن جست و جو کرد. این نوع از برنج در شهرهای شمالی ایران معمولا به دست می آید.پیشنهاد میکنیم حتما سری به محصولات گیلان پاپوکالا بزنید.

 

از این رو می توانیم بگوییم این محصول یکی از نادر محصولاتی است که تمام مراحل آن در ایران صورت می گیرد و این یعنی همه ویژگی های این محصول با توجه به آب و هوای ایرانی رشد کرده است و این یعنی بسیار با ذائقه ایرانی متناسب است. این مهمترین دلیل برای خرید برنج هاشمی و محبوبیت آن در ایران محسوب می شود. البته از لحاظ قیمتی نیز در بین سایر برنج های داخلی و خارجی نیز صدر جدول را به خود اختصاص داده است.

 

در این مقاله می خواهیم نگاه دقیق تر به خرید اینترنتی برنج هاشمی بیاندازیم. به چند دلیل خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می دهیم. در این مقاله می خواهیم به بارزترین ویژگی ها در خرید برنج هاشمی اشاره کنیم. چرا که شناختن این ویژگی ها باعث می شود در این خرید برنج هاشمی دچار اشتباه نشویم. چرا که متاسفانه در بازار انواع دیگر برنج را با این نام وجود دارد که باعث سود، سود جویان و ضرر مشتری می شود.

 

از طرف دیگر می خواهیم بدانیم که چه عاملی باعث می شود این برنج با این کیفیت باشد و قیمت این برنج دقیقا به چه علت می باشد و چرا طعم این برنج های خوش طعم ما باعث می شود تا غذای شمالی آنچنان محبوب بین مردم شود. بنابراین با ما همراه باشید و ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید. در آخر این مقاله نیز گریزی کلی به فواید برنج خواهیم زد و البته خبری خوش برای کدبانو ها که بدانند بعد از خرید برنج هاشمی، بهترین نوع پخت آن چگونه است.

 

 

خرید برنج هاشمی و نام هاشمی

تصور بسیاری از نسل جدید و شاید بسیاری از مردم در حالت کلی این است که برنج هاشمی قدمت طولانی دارد و شاید جز معدود برنج هایی بوده است که در زمان گذشته برای مردم وجود داشته است. اما شاید تعجب کنید که این سخنان، شاید افسانه ای بیش نیست. چرا که برنج هاشمی در حقیقت در سال ۱۳۶۴ توسط یک برنج کار گیلانی به نام هاشمی پیدا شد و در سال ۱۳۷۰ به تولید انبوه رسیده است.

 

از این رو از نظر اقتصادی به نظر می رسد که آقای هاشمی یک مدیر و یک تولید کننده فوق برتر است. چرا که تقریبا با کمترین هزینه ممکن و در کوتاه ترین زمان ممکن توانست تولیدات و محصولات خود را برای مشتریان خود جای بیاندازید و این پایان ماجرا نبوده است. چرا که این فروشنده نیست که در صدد فروش این برنج هست، بلکه این مشتریان هستند که خود شوق خرید برنج هاشمی را دارند این برنج توانسته نام خود را به عنوان یک برند مطرح و محبوب در بین ایرانیان و حتی خارجیان مطرح کند.

 

یکی از نشانه های مطرح بودن خرید برنج هاشمی این است که موارد بسیاری از برنج های تقلبی با این نام در بازار وجود دارد. وقتی از یک برندی در بازار تجارت کپی های مختلفی به وجود می آید، یعنی آن برند فروش بالایی دارد و این فروش زمینه را برای اهالی سودجو فراهم می کند. از این رو می توان بر محبوبیت در خرید برنج هاشمی صحه گذاشت.

 

اما باید دقت کرد که در خرید برنج هاشمی ما نیز در تله این سود جویان نیافتیم و برنج هاشمی اصل را خریداری کنیم. برای این کار باید در خرید برنج هاشمی، آن را بشناسیم و بدانیم ویژگی های اصلی این محصول چه می باشد. در ادامه از این موضوع خواهیم گفت. و ویژگی های اصلی آن را بیان خواهیم کرد.

 

 

خصوصیات در خرید برنج هاشمی

وقتی می خواهیم یک خرید برنج هاشمی مناسب داشته باشیم باید بدانیم ویژگی های آن چیست. قبل از شروع این بحث بهتر است یک نکته جذاب را بگوییم و آن این که شاید تا اینجا تصور می شود که تنها آقای هاشمی است که این برنج را تحت کاشت دارد، اما این دقیقا برعکس واقعیت است.

 

در حقیقت در زمینه برنج، زمانی یک نوع برنج می تواند به حیات خود ادامه دهد که سایر کشاورزان برای کشت آن اقبال نشان دهند و این اتفاقی است که برای برنج هاشمی افتاده است و توانسته بیشترین سطح کشت، را به خود اختصاص دهد. با این حال شاید جای تاسف داشته باشد که هنوز این برنج به نام آقای هاشمی ثبت نشده است و شاید اصلی ترین دلیل آن را خصوصی بودن آن دانست و دولت دوست ندارد در هیچ زمینه ای رقیب داشته باشد.

 

با این حال در زمینه خوشه ای، برنج هاشمی دارای خوشه های بلند با میزان بار بالایی است. اما آن چیزی که در خرید برنج هاشمی باید مورد توجه قرار گیرد ویژگی های دانه ای آن است. اولین و مهمترین این ویژگی ها را می توان بوی آن دانست.

 

در حقیقت وقتی شما کیسه برنج هاشمی را باز کنید مسلما با بوی خوش و کاملا گرم آن مواجه می شوید. از طرف دیگر یکی دیگر از ویژگی های ظاهری در خرید برنج هاشمی این است که این برنج دارای قد بلند می باشد. این برنج نه سفید شیشه ای و نه کدر می باشد. در خرید برنج هاشمی باید دقت کرد که این برنج در حقیقت به رنگ کرم و یا شیری می باشد. یک ویژگی جالب این برنج بعد از پخت این است که برنج هاشمی تا ۲۴ ساعت می بعد از پخت همان طعم و همان نرمی زمان پخت را حفظ می کند.

 

 

 

قیمت در خرید برنج هاشمی

اما قسمت بعدی که بسیار می تواند تاثیر گذار و مهم باشد این نکته است که قیمت برنج هاشمی چه میزان است و آیا این قیمت واقعی می باشد یا خیر؟ یا از زاویه دید دیگر که این قیمت در خرید برنج هاشمی به چه عواملی بستگی دارد.

 

همانطور که در بالاتر بیان کردیم، این برنج به شکل خصوصی وارد بازار می  شود و دولت در آن دخل و تصرفی ندارد و این تمام ماجرا نیست، بلکه دولت به نوعی این برنج را رقیب نیز برای خود می پندارد. از این رو به آن هیچ گونه تخفیف های مختلف تعلق نمی گیرد. از این رو کشاورزی که دست به کاشت برنج هاشمی میزند مجبور از تمام هزینه های صرف شده را از مصرف کننده بگیرد. اما این تمام ماجرا نیست.

 

چرا که در این بین کسانی تحت عنوان واسطه حضور دارند و در حقیقت این واسطه ها هستند که در نهایت تصمیم می گیرند برنج را به چه قیمتی وارد بازار کنند. و از آن جایی که خرید برنج هاشمی از محبوبیت بالایی برخوردار است معمولا واسطه ها سود بالایی را برای خود در این معامله محاسبه می کند. اما یک عامل تاثیر گذار دیگر در قیمت خرید برنج هاشمی این نکته است که این برنج در کجا کشت شده باشد.

 

برنج هاشمی که در زمین های گیلان به بار بنشیند بسیار گران تر از برنج های هاشمی هستند که در زمین های مازندران کاشت می شود. علتش تقریبا واضح است و آن این نکته می باشد که برنج هاشمی به یک نوع زمین خاص برای رشد نیاز دارد و این زمین به شکل مناسب و عالی آن در گیلان وجود دارد. از این رو هنگام خرید برنج هاشمی بسته به نیاز و ذائقه ی خود حتما بدانید که این برنج برای کدام استان و ترجیحا برای کدام شهرستان است.چرا که شهر های مرکزی استان گیلان بهترین آب و هوا و زمین را برای کشت برنج هاشمی دارند.

 

خرید برنج هاشمی

 

خواص در برنج هاشمی

همیشه یکی از دغدغه های ما هنگام خرید هر وسیله ای این است که این وسیله چه مزیت هایی برای ما دارد. حال برای خرید برنج هاشمی نیز داستان چندان تفاوتی نمی کند. در حقیقت خوبی ها و خواصی که این برنج برای ما دارد شاید از شماره دستان ما خارج باشد اما با این حال بهتر است که از آن ها سخن به میان آورد.

 

اول از همه این که برنج هاشمی بسیار خوش پخت می باشد و تقریبا هیچ کسی را نمی توانیم پیدا کنیم که از طعم و بوی این نوع برنج ناراضی باشد یا نتواند آن را بخورد. در حقیقت به علت خوش پخت بودن آن و البته نرم بودن آن، این غذا برای معده ما نیز بسیار مفید می باشد و به اصطلاح، معده را اذیت نمی دهد.

 

به جز این موارد گفته شده برنج هاشمی ویژگی های خاص خودش را نیز دارد. این برنج خاصیت ادرار آوری خوبی دارد. این سخن یعنی این که به عمل تصفیه بدن سرعت بالایی می بخشد و این یعنی سلامتی بدن. مورد بعدی این نکته است که برنج هاشمی فاقد هرگونه چربی و کلسترول می باشد. شاید تعجب کنید که اگر بگوییم این نوع برنج دارای پروتئین می باشد و این خاصیت بسیار مناسب برای رشد و سلامت موها دارد.

 

در حقیقت اگر بخواهیم کمی به شکل میدانی نگاه کنیم در بین مردم گیلان درصد کمتری دچار بیماری ریزش مو می  شوند. برنج در حالت کلی دارای سدیم بسیار پایینی است از این رو دوستانی که دچار مشکل دیابت هستند می توانند نگران این موضوع نباشند و با خیال راحت و با مشورت پزشک خود انواع برنج بخصوص برنج هاشمی را مصرف کنند. برنج سرشار از ویتامین B1 می باشد. این ویتامین می تواند بسیار برای قلب و عروق مفید باشد. و ویژگی های بسیار دیگر که در اینجا ادامه آن نمی گنجد.

 

 

 

نکات مهم در پخت برنج هاشمی

همانطور که در اول این مقاله گفته بودیم، بعد از بررسی قسمت های مختلف در خرید برنج هاشمی ، کمی از نکات پخت این برنج خواهیم گفت. چرا که این نکات می تواند بعد از خرید برنج هاشمی، نقش مهمی را بازی کند. از این رو بی فوت وقت سراغ آنها می رویم:

۱-       برنج کهنه کشیده تر و زیباتر از برنج تازه پخته می شود. علت این امر را دقیقا نمی توان بیان کرد و بیشتر به یک نوع قانون در برنج ها و به خصوص در بین برنج هاشمی می باشد.

۲-       هنگام پخت برنج هاشمی به شکل کته آن، برنج را قبل از آن که آبش به جوش بیاید، روی شعله زیاد بگذارید و بعد از این که آب برنج به جوش آمد شعله را به پایین ترین حد ممکن آن برسانید و بهترین حالت آن است که از یک شعله پخش کن برای آن استفاده کنیم.

۳-       نکته جذاب در خرید برنج هاشمی و پخت آن این است که این برنج را می توان بدون روغن هم طبخ کرد، به شرطی که کمی آن را زنده تر از روی اجاق برداریم و البته قبول کنیم که این برنج قرار نیست به نرمی برنج هاشمی باشد که با روغن پخته شده اند.

۴-       برای خوش قد شدن برنج چند کار را باید رعایت کنید: اول این که هنگامی که برنج در اوج جوش خود می باشد، یک لیوان آب سرد درون آن بریزید. این یه نوعی فوت کوزه گری می باشد. دوم این که همیشه در این چنین مواردی سعی کنید که قابلمه را بزرگتر بردارید تا برنج جای بیشتری برای رشد داشته باشد و در آخر این مورد مهم است که روغن را نه در ابتدا که در همین مرحله جوش به برنج اضافه کنید. چرا که در این حالت روغن به راحتی به خورد تمام برنج می رود.

 

 

 

سخن پایانی در خرید برنج هاشمی

ما در این مقاله سعی داشتیم که بتوانیم علاوه بر معرفی کامل و کافی از برنج هاشمی شما را در خرید برنج هاشمی نیز یاری کنیم. همانطور که گفتیم این برنج یکی از بهترین انواع برنج در ایران و در دنیا می باشد که عمر نه چندان بالایی دارد.

 

شاید بهترین علت این فروش و این محبوبیت را بتوان در صداقت و در بی ریا بودن آقای هاشمی دانست که شاید کمترین بهره را ازاین محبوبیت و معروفیت می برد اما عاشقانه این برنج را دوست دارد.

 

علاوه بر این گسترش این برنج در کل سطح استان گیلان و مازندران، بر کیفیت آن نیز اضافه کرده است. در هر صورت این نکته را هیچگاه فراموش نکنید که این محبوبیت در خرید برنج هاشمی باعث به وجود آمدن کلاهبرداران و دلالان بسیار در این بازار شده است. در این مقاله سعی شده با گفتن یک سری ویژگی های بارز، کمی از حربه های این سودجویان در بازار خرید برنج هاشمی را خنثی کنیم و به نوعی دینمان را بابت این عطر و طعم خوشمزه غذا کنیم.

مطلب پیشنهادی

انواع برنج ایرانی

انواع برنج ایرانی

انواع برنج ایرانی; کدام یک خوشمزه تر است! همانطور که میدانید محصولات گیلان بسیار متنوع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *