خواص چای سبز ایرانی

خواص چای سبز ایرانی

دانستنی های جالب در مورد خواص چای سبز ایرانی

خواص چای سبز ایرانی چیست! در این مقاله همراه ما باشید.شاید برایتان باور کردنی نباشد که خواص چای سبز ایرانی به حدی زیاد است که برخی پزشکان طب سنتی آن را بهترین دارو برای بیشتر بیماری های عصبی و جسمی می دانند. چای سبز بهترین و بی خطر ترین راه حل برای حل مشکل تناسب اندام و زیبایی و جوان ماندن چهره شما می باشد. امروزه بیشتر بانوان و جوانان به دنبال راه های متعددی هستند تا جوانی و طراوت خود را حفظ کنند و اندامی متناسب داشته باشند.

 

آنان بسیاری از راه های دارویی و شیمیایی را امتحان میکنند ، غافل از آنکه با بهره مندی از خواص چای سبز ایرانی بدون آن که هزینه زیادی را بپردازند و درد های شدید را تحمل کنند به نتیجه ی مطلوب و دلخواه شان خواهند رسید. چای سبز در حقیقت جز خانواده نوشیدنی های طبیعی به حساب می آید که از جوانه ها و گلبرگهای تازه گیاه گل چای ، تهیه میشود.

 

دلیل متفاوت بودن خواص چای سبز ایرانی از دیگر خواص انواع چای ایرانی این می باشد که ، اکسایش کمتری در فرایند تولید چای سبز وجود دارد و همین موضوع وجه تمایز آن میباشد. چای سبز به انواع مختلفی همچون چای چینی و ژاپنی تقسیم می شود و هرکس با توجه به نیاز روزمره ی خود و با توجه به فیزیک بدنش می تواند از خواص چای سبز ایرانی آگاه شود و یکی از این دو را انتخاب کند. در ادامه ی مطلب ما شما را در این انتخاب یاری خواهیم کرد و به طور کامل با خواص چای سبز ایرانی آگاه خواهید شد.هم چنین جهت خرید انواع برنج ایرانی میتوانید به لینک مربوطه مراجعه کنید.

 

 

 

با سرطان خداحافظی کنید!

در سال های اخیر که بیماری سرطان روندی رو به رشد را می پیمود، بسیاری از مردم چین و ژاپن تصمیم گرفتند که از خواص چای سبز ایرانی باری دیگر همانند گذشته گانشان، برای مبارزه با بیماری ها استفاده کنند. آنان نوشیدن چای سبز را در میان خود بیش از پیش رواج دادند و نتیجه آن شد که خواص چای سبز ایرانی ابعاد بسیاری از بیماری سرطان را منحل کرد و این مردم کمتر از مردمان دیگر مناطق دنیا تحت تاثیر بیماری سرطان قرار گرفتند.

 

خواص چای سبز ایرانی بهترین اثر را بر روی سلول ها و توده های سرطانی دارد و در صورت تنظیم برنامه غذایی خود با چای سبز متوجه کند شدن فعالیت این توده ها ، خواهید شد. البته بهتر است این تصور غلط را از ذهن خود دور کنید که خواص چای سبز ایرانی تنها در بهبود بیماری سرطان موثر است . حقیقت آن است که خواص چای سبز ایرانی به عنوان یک داروی پیشگیری کننده و محافظ سلامتی نیز بهترین عملکرد را دارد.

 

شاید با خود فکر کنید که مگر چای سبز حاوی چه عناصری میباشد که باعث توقف بیماری خطرناکی همچون سرطان در سال های اخیر شده است؟ جالب است که بدانید خواص چای سبز ایرانی بر مبتلایان بیماری سرطان به دلیل وجود آنتی اکسیدان ها میباشد. آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز به حدی قوی می باشد که حدود صد هزار برابر قدرتمند تر از ویتامین C و ۲۵ عمل میکند. خواص چای سبز حتی ویتامین های گروه B را نیز در بر میگیرد.

 

 

 

خواص چای سبز ایرانی و تاثیر اعجاب انگیز آن بر جوانی و زیبایی

خواص چای سبز ایرانی

دلیل اینکه امروزه هنوز هم چای سبز جایگاه خود را در خاورمیانه و حتی اروپا حفظ کرده است ، آن میباشد که این نوشیدنی پرخاصیت سرشار از آنتی اکسیدان های موثر در جهت زیبایی و حفظ جوانی در پوست میباشد. جالب است بدانید که بیشتر پزشکان فعال در حوزه ی زیبایی و سلامت پوست از داروهای حاوی آنتی اکسیدان برای درمان مشکلات پوستی و کاهش روند پیری استفاده میکنند.

 

خواص آن بر زیبایی و شادابی چنان موثر می باشد که طی نوشیدن این چای در مدت زمان کوتاهی شاهد اثرات و فواید آن در چهره و پوست خود خواهید شد. آنتی اکسیدان های فعال در چای سبز برای شادابی سلول های پوست فعالیت میکنند و تخصص اصلی آنان به عقب انداختن روند پیری میباشد. بنابراین شک نکید و برای زیبایی خود بجای اعتماد به داروهای شیمیایی به مادر خودمان، طبیعت اعتماد کنید.

 

 

خواص چای سبز ایرانی و ارتباط آن با کاهش وزن

در دنیای امروز یکی از مسائل عمده ای که جوانان و حتی سالمندان را در معرض خطر و مشکلات جدی مربوط به سلامتی قرار میدهد ، چاقی میباشد. مسئله ی چاقی به حدی با اهمیت میباشد که تمام پزشکان فعال در حوزه ی رژیم غذایی و سلامتی تاکید جدی بر مصرف غذاهای طبیعی و دوری از فست فود را دارند. خواص چای سبز ایرانی برای حل مسئله ی چاقی یکی از مشهورترین خاصیت های عمده ی این نوشیدنی پر فایده میباشد . اما نوشیدن بی برنامه و بیش از حد آن ، علاوه بر آنکه تاثیر مطلوب نخواهد داشت ، باعث بوجود آمدن بسیاری از مسائل و مشکلات نیز خواهد شد.

 

چه زمانی برای نوشیدن و بهره مندی از خواص چای سبز برای لاغری، مناسب میباشد؟ اگر شما قصد آن را دارید که با یک رژیم غذایی مناسب برای حل مشکل چاقی تان اقدام کنید ، بهتر است توجه داشته باشید که  باید دقیقا ۱۲۰ دقیقه پس از صرف وعده های غذایی روزانه تان این چای پز خاصیت را دم کرده و مصرف کنید. این باور غلط در ذهن برخی ایجاد شده است که نوشیدن چای سبز باعث کاهش جذب آهن میشود . اما برای حل این باور اشتباه باید گفت که اگر چای سبز را طبق قوانینی که مطرح میکنیم مصرف کنید علاوه بر آنکه هیچ گونه مشکلی در جذب آهن بدنتان پیش نخواهد اند، از تمام خواص چای سبز ایرانی در جهت درمان و سلامتی نیز بهره مند می شوید.

 

 

تعداد دفعات مصرف برای بهره مندی از خواص چای سبز

شاید با خود فکر کنید اگر بیشتر از میزان استاندارد چای سبز بنوشید برای شما بهتر است و در لاغری شما بیشتر کمک خواهد کرد. اما این تفکر اشتباه است و شما را با مشکلات فراوان همچون بیش از حد تحریک شدن دستگاه عصبی و اختلالات گوارشی همچون ، دفع آب و الکترولیت های مفید بدن مواجه خواهید شد.

 

به همین دلیل است که پزشکان متخصص و افراد فعال در طب سنتی عقیده دارند که نوشیدن ۳-۴ لیوان چای سبز پس از هروعده غذایی مفید خواهد بود و در چربی سوزی و دفع کالری مفید میباشد. خواصش هنگامی در بدن شما آشکار خواهد شد که از آن به اندازه استفاده کنید و در صورت استفاده ی افراطی و یا تفریطی شما را با مشکلات فراوانی روبرو خواهد کرد.

 

البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که افراط و تفریط تنها در مسئله ی خواص چای سبز ایرانی مطرح نمی باشد، بلکه اگر شما قصد استفاده از خاصیت این ماده دارویی را که دارید ، بهتر است آن را به اندازه مصرف کنید و افراط و تفریط را کنار بگذارید.

 

 

 

خواص چای سبز ایرانی در جلوگیری از پیری پوست

شاید شما هم شنیده باشید که پوست انسان به دلیل انکه در طول روز ، در معرض آلودگی و مواد چرب آرایشی و رادیکال های آزاد قرار می گیرد به سرعت روند پیری را طی میکند و ممکن است خیلی زودتر از سن پیری ، پوست دچار افتادگی و آسیب شود. در این مواقع تنها آنتی اکسیدان ها هستند که میتوانند به کمک شما می آیند و شما را از این مشکلات سخت ،نجات دهند. یکی از منابع غنی انواع آنتی اکسیدان چای سبز میباشد. خواص چای سبز ایرانی بر روی پوست بسیار شگفت انگیز میباشد  و به پوست این امکان را میدهد تا شادابی و طراوتش را حفظ کند و روند پیری آن ، کاهش یابد.

 

با استفاده از خواص چای سبز ایرانی کلسترول بد خون را رها کنید. چای سبز یکی از بهترین نوشیدنی هایی میباشد که در جهت سلامتی قلب و عروق عمل میکند و توانایی کنترل کلسترول خون را دارد. از خواص مشهور چای سبز آن است که میتواند به راحتی کلسترول های بد خون را از بین ببرد و در عوض میزان کلسترول خوب خون را بالا ببرد. این خواص باعث آن میشود که درصد سکته قلبی و بیماری های قلبی و عروقی در افراد به حداقل برسد.

 

 

چای سبز یک مکمل طبیعی برای سلامت دندان ها!

شاید با خود فکر کنید که خواص چای سبز ایرانی تنها محدود به مواردی همچون لاغری و شادابی پوست میشود . دانشمندان در سال های اخیر پس از بررسی های متعدد به این نتیجه رسیده اند که چای سبز یکی از بهترین مکمل ها برای سلامتی دهان و دندان های انسان ها میباشد.

 

یکی از خواص چای سبز ایرانی ، ضد باکتریایی بودن آن میباشد و عناصر اجازه ی رشد و تکثیر را از میکروب ها می گیرد ، همین موضوع باعث سلامت و تمیز ماندن، دندان ها میشود. چینی ها عادت جالبی دارند که از گذشته تا کنون آن را حفظ کرده اند. آنان قبل از حضور یافتن در مراسم های مهم و مهمانی از خواص چای سبز ایرانی استفاده می کنند تا بوی بد دهان آنان سریعا از بین برود ، زیرا چای سبز دارای فلوراید میباشد و همانند یک داروی خوشبو کننده و خمیر دندان قوی، عمل میکند.

 

همچنین بهبود درد مفاصل و استخوان با استفاده از آن بسیار راحت تر اتفاق می افتد . خیلی از افراد هستند که از تاثیر مثبت چای سبز بر استخوانها و مفاصل انسان ، بی اطلاع هستند. یکی از خواص چای سبز ایرانی داشتن فلوراید میباشد که ارتباط مستقیمی با استخوان بندی و مفاصل و ماهیچه های انسان دارد.

 

وجود فلوراید در چای سبز ، علاوه بر اینکه سلامت دندان ها را تضمین می کند ، خطر ابتلا به بیماری های مفصلی و روماتیسم های استخوانی را نیز کاهش می دهد. دلیل توصیه ی  بسیاری از پزشکان طب سنتی به استفاده از خواص چای سبز ایرانی را برای بیمارانی که دچار شکستگی استخوانی مشکلات مفاصل می شوند، آن بود که چای سبز به سرعت فعالیت های آنزیم های تخریب کننده و تحلیل دهنده ی مفاصل استخوان و غضروف ها را ، کاهش میداد.

 

 

شکست بیماری آلزایمر با استفاده از خواص چای سبز

امروزه پزشکان پس از بررسی و تحقیقات بسیار به این نتیجه رسیده اند که چای سبز فعالیت بسیاری از سلول های مغزی و حافظه ای را تقویت و تشدید میکند. گروهی از پزشکان آمریکایی پس از تحقیقات و آزمایش های متعدد در حیطه ی خاصیت آن به این نتیجه رسیدند که چای سبز توانایی کاهش سطح «استیل کولین» در سلول های مغزی را دارد و میتواند با این خاصیت جالب خود مانند یک محافظ قوی عمل کند و اجازه ندهد که آنزیم های تخریب کننده سلول های مغزی را نابود کنند.

 

همچنین می توانید با استفاده از خواص چای سبز ایرانی کبدتان را نجات دهید! همانطور که میدانید این روز ها انسان بیش از پیش در معرض خطر بیماری کبد چرب قرارگرفته است و این موضوع درصد زیادی از مرگ و میرها را به خود اختصاص داده است.

 

حال باید فکر کنیم که راه حل جلوگیری از بیماری کبد چرب چه میباشد و بی خطرترین روش درمانی را استفاده کنیم. یکی از بی ضرر ترین داروهای طبیعی برای درمان بیماری کبد چرب نوشیدن چای سبز میباشد. از خواص چای سبز ایرانی می توان به توانایی آن در دفع رادیکال های آزاد کبد اشاره کرد که در اکثر مواقع این رادیکال ها در اثر چربی ها در کبد ایجاد می شوند. چای سبز به راحتی می تواند این رادیکال های آزاد را از بین ببرد و به امکان درمان بیماری را برای فرد ایجاد میکند. از خواص چای سبز میتوان به محافظت آن از کبد و مبارزه با بیماری همچون سرطان اشاره کرد.

 

 

 

چای سبز یک داروی جادویی برای بهبود زخم های شما!

جالب است بدانید که یکی از خواص چای سبز ایرانی آن میباشد که میتواند علاوه بر ضدعفونی کردن زخم های عمیق آنان را در کوتاهترین زمان به نحوی بهبود دهد که ردش نیز باقی نماند. این سرعت و کیفیت چای سبز در بهبود زخم ها باعث شده است که مردم کشورهای ژاپن و چین آن را به عنوان یک محلول دارویی و  جادویی بشناسد و از آن برای درمان بیماری های پوستی همچون آبله مرغان و یا تاول های ناشی از سوختگی استفاده کنند.

 

کاهش سطح فشار خون با نوشیدن چای سبز دیگر ویژگی مهم این نعمت طبیعت می باشد. از خواص دیگر چای سبز ایرانی آن می باشند که این گیاه می تواند سطح فشار خون بیماران مبتلا به این بیماری را کاهش دهد و در درمان انسان کمک کند. فشار خون یک بیماری شایع و خطرناک است که روز به روز در اکثر نقاط دنیا نیز در حال افزایش میباشد. امروزه پزشکان بیمارانی را که به بیماری فشار خون مبتلا هستند را به نوشیدن چای سبز دعوت می کنند تا آنان نیز از خواص اعجاب برانگیز این دمنوش عالی در جهت بهبود بیماریشان و حفظ سلامتی استفاده کنند.

 

خواص چای سبز ایرانی

نتیجه گیری + خرید چای سبز و چای سیاه ایرانی:

همانگونه که در این مقاله از سری مقالات پاپوکالا خواندید،چای سبز خاصیت بسیار بالایی داشته و همواره توسط پزشکان بسیار به نوشیدن آن توضیه میگردد.لازم به ذکر است که جهت تهیه ی چای سبز میتوانید با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید تا بهترین نوع آن در اختیارتان قرار گیرد.

۰۹۱۲-۳۲۳۲۵۲۷

مطلب پیشنهادی

مضرات چای ایرانی

مضرات چای ایرانی

مضرات چای ایرانی چیست؟ خیلی از مقالات و مطالب تهیه شده در مورد چای ایرانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *