فروشگاه چای ایرانی

فروشگاه چای ایرانی

فروشگاه چای ایرانی ،خرید یک نوشیدنی محبوب

بهترین فروشگاه چای ایرانی کجاست؟ چای ایرانی از گذشته در خاورمیانه (البته خاور دور) از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و در ایران جزو یکی از محصولات گیلان همچون برنج ایرانی محسوب میشود. با این تفاوت که در منطقه ایران، چای را به شکل سیاه آن می پسندند و در آسیای شرقی و کره و ژاپن و چین، از چای سبز استفاده می کنند. البته چند سالی است که در ایران محبوبیت چای سبز افزایش پیدا کرده است و این شاید به خاطر خاصیت های جوان سازی و چربی سوزی است که در این نوع چای وجود دارد

 

 

ولی ما هر چقدر هم بخواهیم با دلیل و منطق ذائقه خود را تغییر دهیم و به خود بقبولانیم که مانند اروپاییان با کلاس باشیم و قهوه بخوریم و یا مانند اهالی شرق آسیا به سلامتی خود اهمیت بدهیم و چای سبز بنوشیم، باز نمی توانیم از چای سیاه خود بگذریم. از این رو فروشگاه چای ایرانی به نوعی یک ضرورت در دنیای تجارت ما ایرانیان محسوب می شود و تقریبا جزئی جدایی ناپذیر و شغلی فنا نشدنی می باشد.

 

 

چای در حقیقت به عنوان حافظه تاریخی ما می تواند باشد و به نوعی شاهد فراز و فرود های بسیاری در فرهنگ این مملکت بوده است. چای در حقیقت پای ثابت خانه های ایرانی بوده است و تنها یادگاری کهن از دوران گذشته ایران می باشد که در این دوران تغییرات بسیار و به روزرسانی هر چیزی، هنوز تغییر نکرده است و همان طعم گذشته خود را به همراه دارد.

 

به گفته یکی از دوستان، طعم چای دقیقا لحظه ای به دل آدم می نشیند که آخرین جرعه آن را می خوریم و تلخی آخرین جرعه را تا مدتی در زبان خود حفظ می کنیم. چای به نوعی یک آثار باستانی زنده و خوش طعم ایرانی محسوب می شود که همین طعم آن به اضافه سابقه تاریخی که دارد ضمانت بقای آن را می کند.

 

در این مقاله می خواهیم به سراغ شناخت انواع چای ایرانی در فروشگاه چای برویم و بدانیم چای ها به چند نوع تقسیم می شوند. سپس بعد از شناخت چای در فروشگاه چای ایرانی ، می خواهیم بهترین روش دم کردن چای را بیان کنیم و در نهایت خواهیم گفت که چای چه خاصیتی دارد !

 

 

انواع چای در فروشگاه چای ایرانی پاپوکالا

در ابتدا بهتر است یک مرز بین دمنوش و چای مشخص کنیم. چرا در صورتی که این کار را نکنیم ممکن است در این بخش دچار مشکل شویم. در حقیقت دمنوش، دم کردن هر آن چیزی است که در آن از برگ چای و مشتقات آن استفاده نشود. در صورتی که از برگ چای در آن استفاده شود غالبیت با چای خواهد بود و آن محلول دم شده را چای می نامیم. حال می توانیم در یک فروشگاه چای ایرانی دقیق تر انواع چای را کشف کنیم.

 

بنابراین انواع چای در فروشگاه ما به این صورت می باشد:

  • چای سیاه شکسته در دو نوع ممتاز فله ای و ممتاز بسته بندی شده
  • چای ایرانی سرگل
  • چای قلم در دو نوع بدون ساقه و با ساقه
  • چای ممتاز محصول شرکت نادری

 

در بالا به طور ضمنی به دو نمونه از این چای ها اشاره کردیم. چای سبز و سیاه. احتمالا می دانید که هر دو این چای ها در حقیقت یکی هستند ولی به عنوان یک دانش اضافه و کمک کننده در فروشگاه چای، چای سیاه همان چای سبزی است که روی آن فراوری خاصی صورت می گیرد. اما این فراوری خارج از جریان طبیعی نبوده و چیزی به آن اضافه نمی شود.پیشنهاد میکنیم مقاله  ” خواص چای سبز ایرانی ” را مطالعه بفرمایید.

 

از این رو می توانیم حدس بزنیم که برخی از خوبی ها و مزیت های چای سبز در چای سیاه نیز وجود داشته باشد. یک نکته جذاب درباره چای سیاه این که این چای در بین چای های  فروشگاه چای  بیشترین کافئین را دارد که شاید این موضوع بی ارتباط به علاقه ایرانیان به دخانیات باشد.

 

اما این ها تنها مدل های چای در فروشگاه چای ایرانی نمی باشد. بلکه انواع دیگر چای همچون چای سفید، چای اولانگ و چای پوئر نیز در بین چای های فروشگاه چای نیز وجود دارد. اما این ها چندان در ایران مطرح نمی باشد. اما برای داشتن دانش و شناخت بیشتر آن در فروشگاه چای، بهتر است برای چای سفید یک توضیح داده شود.

 

چای سفید دقیقا برعکس چای سیاه می باشد و کمترین نوع کافئین را در بین چای های فروشگاه چای ایرانی دارد. این چای ملایم ترین و آرام ترین عطر چای را با خود به همراه دارد و یکی از محبوب ترین چای های امپراطوری چین بوده است.

 

 

مزیت های فوق العاده چای در فروشگاه چای ایرانی پاپوکالا

فروشگاه چای ایرانی

در ابتدا لازم است تا مزیت ها و ویژگی های خرید چای در فروشگاه پاپوکالا را بدانید:

۱-چای های پاپوکالا از استان گیلان و به طور مستقیم از باغداران تهیه شده است.

۲-پس از بررسی های صورت گرفته و هم چنین تحقیقات فراوان بهترین نوع چای را شناسایی کرده و آنها را به عرضه ی شما می رسانیم.

۳-چای ها همگی ارگانیک و کاملا طبیعی هستند.

۴-تجربه و سابقه ی فراوان ما در زمینه ی فروش چای باعث شده است تا کیفیت خوب را تشخیص داده و همواره مشتریان را راضی نگه داریم.

 

 

اما چای چه تاثیری بر روی بدن دارد، آیا مفید می باشد و یا مضر، آیا خوردن آن موجب بهتر شدن اعمال بدن می شود و یا می تواند به آن ضربه بزند.قبل از این که بخواهیم به این مفاهیم بپردازیم بهتر است این نکته را بیان کنیم که مصرف هر چیزی، حتی آب، به میزان بالا و بیش از حد، موجب ایجاد انواع امراض در بدن می شود.

 

بنابراین آن چیزی که باعث می شود بدن ما ضربه بخورد و به نوعی رو به سوی نابودی بگذارد، نوع مواد غذایی مصرفی ما نیست، بلکه نوع مصرف و نحوه مصرف ماست که گاهی افراط می کنیم و گاهی در آن تفریط می کنیم. با این حال چای برای بدن ما مزیت های فوق العاده ای دارد که در زیر به بخشی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

 

۱- چای سرشار از آنتی اکسیدان می باشد.

همانطور که میدانید این خاصیت و این ویژگی بسیار برای سلامت قلب مهم می باشد، از این رو می توان نتیجه گرفت که چای در حالت کلی بسیار برای قلب مفید می باشد و این را بسیاری از پزشکان و متخصصان قلب تایید کرده اند،  از طرف دیگر در فروشگاه چای چایی مانند چای سبز که خاصیت چربی سوزی دارد می تواند با کم کردن کلسترول بدن، ضمانت سلامت قلب را چند برابر کند.

 

۲- تاثیر چای بر روی بیماری ها

هرچند تاثیر چای بر روی بیماری هایی چون سرطان، چندان اثبات شده نیست ولی برخی از فروشنده ها در فروشگاه چای بر این عقیده بسیار مصر هستند. گرچه برخی از ترکیبات ضد سرطان در چای وجود دارد اما نمی توان به هیچ روی این اطمینان را هنوز اثبات یا  تکذیب کرد.

 

۳-تاثیر چای بروی دندان ها

جدیدا برخی از محققان شرق آسیا با انجام آزمایشاتی حرف جالبی می گویند. آن ها معتقد هستند که مصرف روزانه یک لیوان چای، به خصوص چای سبز  احتمال از دست دادن دندان هایتان را به شکل چشمگیری کاهش می دهد. در حقیقت چای با کاهش PH دندان ها باعث می شود که خورندگی دندان های بسیار پایین تر بیاید و در این حالت مینای دندان سالم تر می ماند و این یعنی سلامت کلی دندان

 

 

ادامه مزیت های چای در فروشگاه چای

در ادامه مزیت های چای به موارد زیر می رسیم که :

 

۱-چای کمک کننده ی لاغری!

چای یک کمک کننده موثر در لاغری محسوب می شود. فضای مجازی و تبلیغات آن کاری کرده است که امروزه اکثر مراجعات به فروشگاه چای ایرانی برای خرید چای سبز، به سبب چربی سوزی و در نهایت ویژگی لاغر کردن آن است. اولا باید گفت که این ویژگی ها به دلیل داشتن کافئین در سایر انواع چای در فروشگاه چای نیز وجود دارد. و در ضمن نوشیدن چای تنها نمی تواند مشکل شما را در زمینه چاقی حل کند. بلکه باید در همه زمینه های خود برنامه ریزی دقیق داشته باشید.

 

۲-کافئین مفید و کافی توسط چای در فروشگاه چای

در حقیقت چای در بهترین حالت آن یعنی در نوع چای سیاه، نصف کافئین قهوه را دارد. این سخن یعنی جذب کافئین بالا اما به اندازه. چیزی که قهوه نمی تواند برای ما تهیه کند این است که کنترل کافئین از دست ما می رود و ما اصولا نهایتا بتوانیم یک لیوان در روز قهوه بنوشیم . اما چای به دلیل این که به شکل متعادلی کافئین همراه خود دارد از این رو مشکل خاصی برای بدن ایجاد نمی شود.

 

اما این نکته را دقت کنید که کافئین موجود در چای به اندازه ای می باشد که جذب آهن را برای بدن شما مختل کند. از این رو است که معمولا می گویند تا چند ساعت بعد از غذا چای مصرف نکنید و سیگار نکشید.

 

چرا که این نیکوتین و کافئین موجود در این ها باعث می شود جذب آهن در بدن شما دچار ضعف شود و این چنین می شود که بدن بسیاری از ایرانیان دچار فقر آهن است و این اتفاق در بدن بانوان نیز بسیار بیشتر  وشایع تر می باشد. از این رو حتما این توصیه را جدی بگیرید و بعد از صرف غذا سعی کنید که چای و سیگار مصرف نکنید. گرچه می دانیم هر دو آن ها بعد از غذا لذتی جالب و نوین و بدون تکرار را برای ما به همراه دارند.

 

 

 

فواید مخصوص چای سیاه در فروشگاه چای ایرانی

از آن جایی که چای سیاه در ایران هنوز هم در اوج نوشیدنی ها قرار دارد و به نوعی نمی توان  از آن به راحتی گذشت بنابراین بهتر است به عنوان یک نمونه از بین انواع چای در فروشگاه چای ایرانی ، سراغ معرفی فواید چای سیاه به شکل اختصاصی برویم.

 

شاید دانستن این موارد نوشیدن چای سیاه و خرید آن از فروشگاه چای ایرانی را برای ما جذاب تر کند. شاید این نکته برای بانوان نیز حائز اهمیت باشد که چای سیاه برای پوست و زیبایی بسیار مهم است. از این رو فواید این نوع چای در فروشگاه چای را از این زاویه شروع میکنیم که :

 

 

 

۱-درمان عفونت های پوستی، یکی از بزرگترین مزیت های دارویی و درمانی چای سیاه در بین انواع چای در فروشگاه چای برای پوست این است که می تواند در بهبود سریع عفونت های پوستی بسیار مفید و موثر باشد. در حقیقت چای سیاه به دلیل داشتن ماده ای به نام کاتچین، این ویژگی را برخوردار است که عفونت پوستی را برطرف کند. اما این سخن بدین معنی نیست که بدون دارو می تواند این کار را انجام دهد.

 

 

۲-چای سیاه نسبت به انواع سایر چای ها در فروشگاه چای، بیشترین فایده برای جلوگیری از پیر شدن زود هنگام پوست دارد و باعث می شود که پوست ما با توجه به عوامل تخریب کننده بسیاری که وجود دارد جوانی و زیبایی خود را حفظ کند و کمتر دچار چین و چروک پیری شود.

 

۳-شاید باور کردن این جمله و این نکته برای شما غیر ممکن باشد که چای سیاه می تواند به عنوان یک ضد آفتاب عمل کند. در حقیقت  نوشیدن منظم چای سیاه باعث می شود که پوست در برابر اشعه های مضر خورشید مقاوم شود. و این شاید برای بانوان بهترین دلیل باشد که سراغ یک فروشگاه چای برای خرید چای سیاه بروند.

 

۴-بوی بد پا برای بعضی ما، اتفاقی است که تقریبا راهی برای فرار از آن نداریم و در بسیاری از محافل احساس شرمندگی بابت این موضوع داشته ایم. خریدن چای سیاه از فروشگاه چای و نوشیدن منظم آن می تواند کمی شما را در این موضوع کمک کند.

 

 

طرز تهیه چای بعد از خرید از فروشگاه چای

فروشگاه چای ایرانی

چای سیاه که در حقیقت با نام چای دمی و معمولی در خانه های ما و در فروشگاه چای ایرانی شناخته می شود معمولا به شکلی ساده دم می شود و طریقه دم کردن آن با اضافه کردن آب جوش به آن می باشد. اما چیزی که می تواند برای ما در این بین مهم باشد این است که بعضا دوست داریم طعمی نوین از چای سیاه را حس کنیم و دلمان می خواهد که به هر دلیلی چیزی جدید به آن اضافه کنیم.

 

برای این مطلب باشد یک نکته را بیان کنیم و شاید این نکته تعجب شما را به همراه داشته باشد و آن این که چای سیاه بر خلاف تصور در طب سنتی یک سردی محسوب می شود. از این رو در تابستان نیز چایی بسیار برای ما گوارا می باشد. بنابراین با دانستن این نکته در فصول سرد سال پیشنهاد می کنیم که حتما از مواد غذایی گرمی در چای استفاده کنید.

 

این مواد می تواند چیزهایی مانند زعفران، دارچین، هل و … باشد. اما نکته بسیار مهم در اضافه کردن این مواد و این ادویه جات این است که  این مواد را باید همان ابتدا به چای اضافه کرد. کاری که بعضا در کافه ها دیده می شود برعکس انجام می گیرد. در حقیقت در کنار چای یک تکه دارچین می گذارند و انتظار داریم که این نکته چای سیاه دم شده ما را تبدیل به چای دارچین بکند.

 

در حقیقت بجز چای در این بین باید خود دارچین و یا همان زعفران نیز باید دم بکشد و این گونه می تواند اثر یکدیگر را خنثی کند و علاوه بر آن طعم و مزه و بوی دلپذیری به آن بدهد. در هر صورت چای سیاه چه بدون این ادویه ها و چه با این ادویه ها هنوز جزء پرفروش ترین چای در فروشگاه چای محسوب می شود.

 

با گفتن مزیت ها و بیان علت های تاریخی آن تقریبا متوجه می شویم و می بینیم که چندان این اتفاق دور از ذهن نیست و به نوعی این چای برای ذائقه ایرانی مناسب ترین نوع نوشیدنی می باشد.

 

 

جمع بندی

تمامی چیزهایی که در فروشگاه چای ایرانی پاپوکالا عرضه می شود،از مواد ارگانیک و طبیغی بوده است که میتوانید این موضوع را از مشتریان ما و نظرات دوستانمان متوجه شوید. چای های پاپوکالا،علاوه بر مزیت ها و خواص طبیعی خود دارای ویژگی ها و مواردی است که لازم میدانیم درمورد آن توضیح دهیم:

  • چای های عرضه شده توسط پاپوکالا کاملا ارگانیک و بدون افزودنی می باشد.
  • چای ها از استان گیلان و مربوط به شهرستان های املش،رودسر و لاهیجان می باشد.
  • قیمتی ارزانتر از حال حاضر بازار است.
  • کیفیت،رنگ و عطر چای را میتوان با دم کردن آن متوجه شوید…

 

 

با تمام ویژگی های گفته شده،پیشنهاد ما این است که فقط یکبار از ما خرید کنید تا متوجه کیفیت محصولمان شوید..

۰۹۱۲-۳۲۳۲۵۲۷

مطلب پیشنهادی

مضرات چای ایرانی

مضرات چای ایرانی

مضرات چای ایرانی چیست؟ خیلی از مقالات و مطالب تهیه شده در مورد چای ایرانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *