اسم غذاهای محلی گیلان

اسم غذاهای محلی گیلان; قدیمی ترین غذاهای گیلانی ها

اسم غذاهای محلی گیلان

بسیاری از خانم های خانه دار و آشپز همیشه به دنبال بهترین غذاها هستند که برای خانواده ی خود تهیه کنند.حال با توجه به خوشمزه بودن و خاص بودن غذای شمالی ها،اکثر آنها به دنبال این هستند که چگونه میتوان یک غذای گیلانی خوشمزه درست کرد! در ادامه قصد داریم تا مقاله ی ” اسم غذاهای محلی گیلان ” را به بخش های مختلف تقسیم کرده و هر یک را به طور جداگانه معرفی خواهیم کرد.

  • اسامی خورشت ها
  • اسامی خورشت های از یاد رفته ی گیلانی
  • اسامی ترشیجات گیلان
  • اسامی شیرینی ها و مرباهای شمال

 

نکته ای که در این مقاله وجود دارد این است که ما قصد داریم فقط اسم غذاهای محلی گیلان را نام برده و برخی از آنها را به طور خیلی مختصر توضیح دهیم. اما اگر میخواهید تا توضیحاتی کامل به همراه عکس و فیلم درمورد هر یک از این غذاها را مشاهده کنید بهتر است به لینک ” غذای گیلانی ” مراجعه نمایید.

 

فهرست غذاهای گیلانی

در مطلب قبلی مان درمورد فهرست غذاهای گیلانی صحبت شد و در آن مقاله گفتیم که بهترین،خاص ترین و پرطرفدارترین غذاهای استان گیلان کدام ها هستند و طرز تهیه ی هر یک را کوتاه گفته ایم.اما در این مطلب غذاهایی را نام می بریم که جزو غذاهای قدیمی و محلی این منطقه بوده و برخی از آنها را حتی خود گیلانی ها هم نمی شناسند.

 

هم چنین جهت اطلاعات بیشتر درمورد غذاهای محلی گیلان و قدیمی این استان و مشاهده ی عکس و کلیپ درمورد آنها میتوانید وارد کانال تلگرامی ما شوید:

 

عضویت در کانال تلگرامی

 

 

اسامی تمامی غذاهای محلی گیلان

حال در اینجا نوبت آن رسیده که اسامی همه ی غذاهای محلی گیلان را که شامل خورشت ها،مرباها،ترشیجات و.. هستند را نام ببریم.فقط بارهم این نکته را خدمتتان عرض کنیم که در این مقاله فقط میخواهیم اسامی آنها را نام برده و درصورتی که میخواهید اطلاعات کامل تری درمورد غذاهای رشتی دست یابید،به لینک ” غذای گیلانی ” مراجعه نمایید.

 

انواع خورش های محلی گیلان:

اسم غذاهای محلی گیلان

همانطور که میدانید خورشت های گیلانی جزو خورشت هایی هستند که نه تنها در استان گیلان و ایران شهرت دارند بلکه در جهان هم شهرت خاصی داشته و اکثر مسافران و توریست های خارجی به غیر از آب و هوای مناطق شمالی ایران به خاطر تنوع غذایی موجود در این استان به این منطقه سفر میکنند.

 

خورش اناربیج

خورش انار بیج را گیلانی ها به علت اینکه تهیه اش نسبتا وقت زیادی میگیرد ، درازه قاطوق هم می نامند و به این دلیل اغلب آنرا از روز قبل تهیه می کنند.این خورش یکی از خورش های متداول و معروف گیلان است و به علت وجود سبزی های خاصی همچون خلواش و چوچاغ که فقط در گیلان یافت می شود ،تهیه اش در خارج از این استان کمی مشکل است.برای تهیه ی اناربیج از مغز گردوی ساییده شده،انواع سبزی،گوشت چرخ کرده،پیاز متوسط،رب انار،نمک،فلفل،زردچوبه و آبغوره استفاده می شود.

 

کوئی بورانی (بورانی کدو)

شاید قدیمی ترین اسمی که از بین غذاهای محلی گیلان به گوش میخورد،کوئی بورانی می باشد که با کدو،سیر،ماست،نمک و فلفل طبخ می شود.

 

بادنجان کباب

بادنجان کباب معروف ترین اسم غذاهای محلی گیلان است که تقریبا همه ی خانم های آشپز آنرا می شناسند.در سمت گیلان معمولا بادنجان کباب را به صورت ملس درست می کنند چرا که با رب انار تهیه می گردد.علاوه بر رب انار،مغز گردو جزو اصلی این غذا محسوب می شود.

 

خورش سیر و شوید

برای تهیه ی خورشت سیر و شوید از گوشت بره،سیر،باقالی،تخم مرغ،شوید و غیره استفاده می شود که یکی دیگر از غذاهای خوشمزه ی با گوشت گیلانی هاست.

 

خورش اشکنه تره

خورشت اشکنه تره هم یکی دیگر از غذاهایی است که از انواع سبزی همچون جعفری،تره،گشنیز،شوید،شنبلیله استفاده شده که با آب نارنج،تخم مرغ،کره،نمک و فلفل پخته می شود.

 

چغرتمه ماسوله ای

چغرتمه ماسلوله ای هم یکی از غذاهای اصیل و محلی قدیمی در شهر ماسوله است که چزو اصلی این غذا، مرغ می باشد.متاسفانه این غذا با اینن وجود که بسیار خوشمزه می باشد، از یاد بسیاری از دوستان رفته است!

 

شامی کباب ماسوله ای

طرز تهیه ی شامی کباب ماسوله ای،دقیقا همانند شامی هایی است که تا به حال درست کرده اید با این تفاوت که در آن از برخی سبزی های محلی جهت خوش طعم کردن آن اسفاده میگردد.

 

سیرداغ با بادنجان

برای تهیه ی سیر داغ با بادنجان که یکی دیگر از غذاهای محلی گیلان است از سیر،بادنجان،گوجه فرنگی،نعناع و آب غوره استفاده کرده و آنها را با هم سرخ میکنند.

 

خوراک اشبل ماهی سفید

اشپل ماهی که تخم ماهی ماده است معمولا شمالی ها در کنار غذایشان از آن استفاده میکنند که بایستی آنرا پخته و در آب نمک میخوابانند. حال با اشپل ماهی خورشت خوراک هم تهیه مبکنند که دارای خاصیت زیادی بوده و آنرا با پیاز،دانه های انار،نمک و فلفل تفت می دهند.

 

کپور کله آب

در بین نام غذاهای شمالی کپور کله آب به چشم میخورد که آنرا با گشنیز،آبغوره،دانه های انار طبخ میکنند.فقط توجه فرمایید مواد گفته شده را داخل شکم ماهی کپور پر کرده و سپس یا سرخ می کنند و یا در فر قرار می دهند.

 

خوراک مرغ لونگی

خوراک مرغ لونگی هم یکی دیگر از غذاهای محلی گیلان است که اسم آن بین این خورشت ها بیشتر به چشم میخورد.در این غذا همچون ماهی کپور بایستی داخل شکم مرغ را تمیز کرده و با گردوی ساییده شده،انواع سبزی،رب انار،زعفران و زرشک پر شده و سرخ میکنند و یا درون فر قرار می دهند.

 

کباب انار آغوز

از خوشمزگی کباب انار آغوذ هرچی بگوییم کم گفتیم چرا که کباب انار آغوذ ما دقیقا همان کباب ترش ماست که شهرت آن نه تنها در گیلان و ایران بلکه یک شهرت جهانی دارد. برای کباب انار آغوذ بهتر است از گوشت راسه گوساله یا بره استفاده کنیم.در آن گوشت را با مغز گردو،پیاز درشت،رب انار مخلوط کرده و به مدت 24 ساعت میخوابانیم و سپس آنرا روی آتش ذغال کباب می کنیم.خوردن کباب ترش با برنج کته ی شمالی بسیار پسشنهاد می شود.

 

تهیه ی برنج گیلانی درجه یک از طریق تماس با شماره ی 3232527-0912

اسم غذاهای محلی گیلان

خورش تورشه واش

تورشه واش شاید خوشمزه ترین غذای گیلانی ها از نظر بسیاری از خانم های خانه دار باشد که به عقیده ی آنها طعم بسیار دلنشین سبزی تر واش در این غذا،دلیل اصلی خوشمزگی آن است.برای تهیه ی این خورش از سبزی ترش واش،تخم مرغ (نه همیشه ) ، مرغ،آبغوره،نمک،فلفل و غیره استفاده می شود. این خورش را پیشنهاد میکنیم حتما امتحان کنید!

 

خورش تورشه آبه

خورش تورشه آبه هم با گوشت ران بدون چربی،گوجه فرنگی،سبزی ها،آب نارنج،دارچین،نمک،فلفل و غیره تهیه می شود که در آن گوشت هم سرخ می شود و هم پخته می شود.

 

خورش چواش تره ( یا ترش تره )

ترش تره هم یکی دیگر از غذاهای محلی گیلان است که معمولا با ماست میل می شود و آنرا در کنار غذاهای اصلی همچون ماهی میل می گردد.برای تهیه ی این غذا بایستی از سبزی های مخصوص شمالی همچون چواش،تخم مرغ،سیر،آب نارنج،نمک،فلفل،دارچین و فلفل استفاده شود.

 

خورش آلو و قیسی

خورش آلو قیسی هم بسیاری از خانم ها و آشپزیان عزیز می شناسند که در آن از مرغ،آلو قیسی،پیاز،آلو زرد،کشمش،زرشک و بعضا کمی شکر هم در آن میریزند تا ترشی بیش از اندازه ی آنرا بگیرد و مزه را ملس نماید.

 

خورش شاه بلوط

خورش شاه بلوط که یکی دیگر از غذاهای ما در لیست اسم غذاهای محلی گیلان است،بیشتر غذای شکارچی ها محسوب میشود.زیرا با گوشت آهو یا پرنده هایی مثل قرقاول و غاز تهیه می گردد.

 

خورش قیمه بادنجان

این خورش یکی از غذاهایی است که در بسیاری از شهرهای ایران طبخ می شود و هر کدام با شیوه های خاص خود آنرا تهیه میکنند.اما گیلان هم این غذا را با شیوه ی خود درست می کنند.در این غذا از بادنجان،گوشت چرخ کرده،گوجه فرنگی،پیاز متوسط،نمک،فلفل،آب غوره استفاده می شود و همچون دیگر قیمه ها طبخ می شود.

 

خورش مرغ تورش

خورش مرغ ترش همچون کباب ترش است.با این تفاوت که در کباب ترش مواد تهیه شده را روی آن می زنیم اما در مرغ ترش مواد تهیه شده را داخل شکم میریزیم.این مواد را میتوان با انواع سبزی (تره،جعفری،گشنیز،نعناع،شوید،خلواش،چوچاغ) ،آبغوره،سیر،لپه،پیاز متوسط،نمک،فلفل و غیره تهیه کرد.

 

خورش انار دانه مسما

گیلانی ها معمولا از مواد ترش مزه همچون انار،رب انار،آبغوره بسیار در غذاهایشان اسفاده می کنند. یکی دیگر از غذاهایی که با انار تهیه میگردد خورش انار دانه مسما است که در آن علاوه بر دانه های انار،از مرغ پخته شده پیاز و چاشنی ها استفاده می گردد.

 

میرزاقاسمی

میرزا قاسمی یکی دیگر از غذاهای مورد علاقه ی شمالی ها و ایرانی هاست که خوردن آن با نان محلی شمالی در یک منطقه ی بسیار زیبا همچون ماسال و با ماست محلی بسیار می چسبد.این غذا با ترکیب بادنجان کبابی،گوجه فرنگی،سیر،تخم مرغ و چاشنی های آن تهیه میگردد.

 

جهت مشاهده ی فهرست شهرستان های استان گیلان و آشنایی با مناطق زیبای آن به این لینک مراجعه نمایید.

 

سیرابیج

سیرابیج هم یکی دیگر از غذاهایی است که در لیست ما مشاهده می شود.این غذا جزو غذاهای مورد علاقه ی گیلانی ها مخصوصا در شهر سنگر است که با تخم مرغ،برگ سیر تازه،چاشنی هیه میگردد.

 

خورش باقلاقاتق

باقلا قاتق هم که دیگر نیاز به معرفی ندارد.غذایی است که گیلانی ها را با آن میشناسند و به هیچ وجه از یاد ایرانی ها نمی رود.باقلا قاتق را بهتر است در کنار غذایی همچون ماهی سرخ کرده و یا کباب میل کنید.هم چنین سیر ترشی در کنار آن بسیار طعمش را دلچسب می کند.

 

پنیر بوروشته

شاید کمتر کسی روزی به این فکر کند که پنیری که در صبحانه مصرف میکند بتوان روزی با آن یک خورشت تهیه کرد.پنیر بورشته یکی از خورشت هایی است که در کمال سادگی آن میتوان یکی از خوشمزه های گیلانی ها به حساب آورد.پنیر بورشته را با برنج ساده و شوید پلو میل کنند.این خورشت ترکیبی از پنیر تازه ی کم نمک،کره و تخم مرغ است.

 

کال کباب

کال کباب هم یکی دیگر از خوراکی هایی است که معمولا در کنار غذای اصلی مصرف می شود.کال کباب از بادنجان،آب انار،سبزی محلی،سیر،نمک،فلفلو مغز گردو تهیه میگردد.

 

واویشکا

واویشکا را که امکان ندارد آنرا نشناسید.واویشکا یکی از غذاهای بسیار خوشمزه،اصیل و قدیمی گیلان است که در بازارهای رشت و گیلان بسیار دیده میشود.طوری که در تمامی بازارهای رشت بوی واویشکای گیلانی پیچیده است.برای تهیه ی واویشکای اصیل از دل،جگر،قلوه،پیاز،گوجه فرنگی،نمک،فلفل،زردچوبه استفاده میشود.اما توجه شود که امروزه معمولا به جای دل و جگر از گوشت چرخ کرده استفاده کرده و به جای گوجه هم از رب استفاده می نمایند که با پلو میل میشود.

 

 

اسامی قدیمی ترین غذاهای محلی:

اسم غذاهای محلی گیلان

تا اینجا توانستیم اسم هایی را نام ببریم که جزو غذاهای محلی گیلان بوده اما اکثر آنها شناخته شده هستند مانند کباب ترش،باقلاقاطق و ترش واش.حال در ادامه میخواهیم اسامی ای را نام ببریم به ندرت کسی را پیدا میکنید که آنها را بشناسد حتی خود گیلانی ها هم برخی از این موارد را نمیدانند.

 

1-خورش موتنجن

2-خورش سبزس قورمه

3-خورش قیمه رشتی

4-خورش سیر قلیه

5-خورش شیرین قورمه

6-خورش کوئی تره

7-خورش شوید قورمه

8-خورش تورشه تره

9-خورش شیرین تره

10-خورش بینه قورمه

11-خورش کوئی مسما

12-گل درچمن

13-خورش ته بوریان

14-کوئی میرزاقاسمی

15-کولی غورابیج

16-خورش طاس کباب

17-خورش به قورمه

18-نازخاتون

19-خورش آلوچه مسما

20-پنیر ابیج با شوید

21-خورش آبکی

22-خورش بادنجان مسما

23-پامادور چغرتمه

24-غوره مسما

25-مالاوابیج

26-خورش شیش انداز

27-خورش جوجه پریده

28-خورش آلو مسما

29-خورش ته کبابی

30-خورش فوسنجان رشتی

31-خورش ماهی فوسنجان

32-بولیه بره

33-خشکابیج

34-خورش(جعفری قورمه)

35-ماهی کله آب

36-بادنجان بورانی

37-مورغ لاکو (مورغ کباب)

38-نان لاکو و گوجه لاکو

39-خمس آبیج

40-خوتکا کباب

 

 

اسامی حلواها و شیرینی های گیلانی:

اسم غذاهای محلی گیلان

1-عسلی حلوا

2-خرش حلوا

3-پلادانه حلوا

4-حلوای به

5-رقایب حلوا

6-سنگاسن حلوا

7-لوز گل به

8-گل قند

9-فیرینی (فرنی)

10-شیر برنج

11-دوشاب بج

12-باقلوا

13-رشته خوشکار

14-رشته برشته

15-شیرینی پادرازی

16-خاتون پنجره

17-شیرینی سام پوسته

18-قیقناق

19-خاکاره دبیج

20-کوئی کاکا

21-گل بالوده

22-اگرده یا اگردک

23-دسر مسقطی

24-یخ در بهشت

 

 

اسامی مرباها و شربت های شمالی:

1-مربای پرتقال و شربت پرتقال

2-مربای بهارنارنج

3-مربای بادرنگ

4-مربای شقاقل

5-مربای آلبالو

6-مربای ولش

7-مربای به

8-مربای خلال پوست پرتقال یا نارنج

9-مربای توت فرنگی

10-مربای نارنج

11-مربای زغال اخته

12-مربای گل محمدی

13-مربای گیلاس

14-مربای بالنگ

15-مربای انجیر

16-خمس اخته

17-دوشاب انگور

18-خمس انگور

19-برفه دوشاب

20-شربت آلبالو

21-شربت ولش

22-شربت زغال اخته

 

انواع ترشی ها و رب های شمالی:

اسم غذاهای محلی گیلان

1-فلفل ترشی

2-دلار

3-سیر تورشی

4-بادنجان تورشی

5-زیتون پرورده

6-تورشی هفتابجار

7-پارالماسی تورشی

8-آب کوتوس

9-رب تورش سیب

10-رب پامادور

11-رب انار

12-رب آب غوره

13-رب آلوچه

14-رب نارنج

 

 

جمع بندی:

در بخش آخر از صحبت هایمان باز هم این نکته را خدمتتان عرض کنیم که این مقاله فقط به معرفی و نام بردن اسامی غذاهای محلی گیلان بوده و چنانچه میخواهید توضیحاتی کامل درمورد غذای شمالی ها به دست آورید میتوانید به لینک  های مربوطه مراجعه نمایید.

 

مقاله ای که گفته شد به چند قسمت مهم تقسیم بندی شده است.در ابتدا اسامی خورشت های گیلان سپس اسامی غذاهای محلی از یاد رفته ی شمالی،در بخش بعدی اسامی حلوا و شیرینی های گیلان،در بخش آخر هم اسم های مرباهای شمالی و ترشیجات گیلان آورده شده است.

 

قطعا میدانید که غذاهای استان گیلان نه تنها از نظر ما ایرانی ها در تنوع و انواع مختلفی وجود دارد بلکه از نظر سازمان یونسکو و سطح بین الملل هم شهرت خاص داشته و به عنوان استانی با تنوع غذایی بسیار بالا شناخته می شود.بنابراین حتما واجب است تا از غذاهای این استان حتما استفاده نمایید.

  نظرات