ترشیجات گیلان

انواع ترشیجات گیلان + طرز تهیه ی آنها:

همانگونه که در مقالات ” نام غذاهای شمالی ” و ” فهرست غذاهای گیلانی” گفته شد،یکی از دلایل جذب گردشگران ایرانی و خارجی در هر جای دنیا غذاها و محصولات خوراکی آنهاست. چرا که همه ی ما میدانیم غذا ریشه در سنت هر شهری دارد.در میان ترشیجات گیلان هم جزو پرطرفدارترین های استان گیلان بوده و همواره بسیاری از مردم عزیز کشورمان،زمانی که به شمال کشور مسافرت می کنند محال است از ترشیجات گیلان میل نکنند!

ترشیجات گیلان

حداقل من کمتر کسی را دیده ام که زیتون پرورده را نشناسند و نخورده باشد: ) چرا که زیتون پرورده هم یکی از انواع ترشیجات گیلان محسوب شده و زیتون را با ترکیباتی همچون گردو،رب انار،سبزیجات معطر و تازه ترکیب کرده و یک خوراکی بسیار خوشمزه می شود.

همانگونه که به کرات گفته شده است بر خلاف تصور خیلی از دوستان،شمال کشور فقط و فقط به دلیل مناطق و سرسبزی هایی که دارد باعث جذب مسافران نمی شود بلکه غذای گیلانی هاست که خیلی از افراد را به این سو می کشاند.در مقالات قبلی اطلاعات خوبی را در مورد غذاهای گیلان گفته ایم اما جهت آشنایی شما جالب است بدانید که سازمان یونسکو در سال 1394 استان گیلان را به عنوان شهری با تنوع غذایی بسیار زیاد ثبت کرده است و همین مورد باعث شده است تا گزینه ای برای گردشگران خارجی باشد.

 

تمام خوراکی های گیلان به 6 دسته ی کلی تقسیم می شوند که هر کدامشان از شهرت خاصی در بین خانم های آشپز برخوردار هستند:

  • خورشت های گیلانی
  • پلوهای گیلانی
  • آش های گیلان
  • غذاهای دریایی گیلان
  • ترشیجات گیلان
  • مرباها و شیرینی جات گیلان

 

معرفی ترشیجات گیلان:

در بالا گفته شد که خوراکی های گیلان به 6 دسته ی کلی تقسیم می شوند که ما در مورد تک تک این دسته ها در بخش اخبار و مقالات استان گیلان صحبت می کنیم. اما در این مقاله قصد داریم تا به طور اختصاصی درمورد ترشیجات گیلان بعلاوه ی طرز تهیه ی آنها با شما عزیزان صحبت شود که پیشنهاد می کنیم ما را تا پایان این مقاله همراهی بفرمایید.

 

1-فلفل ترشی

مواد لازم جهت تهیه ی فلفل ترشی:

فلفل (2 کیلوگرم) – سرکه (1 کیلوگرم) – سبزی خشک مثل نعناع و خلواش (2 قاشق سوپ خوری) یا سبزی تازه (250 گرم)

ترشیجات گیلان

طرز تهیه فلفل ترشی:

فلفل های ریز را انتخاب می کنیم و آنها را بدون اینکه دم فلفل ها را جدا کنیم،در صافی می گذاریم تا آب آنها برود و خشک شود.کمی نمک روی آنها می پاشیم و فلفل ها را در شیشه ی مناسبی میریزیم و شیشه را با سرکه پر می کنیم و در جای خنک نگه میداریم تا سرکه را به خود بگیرد.


 

2-دلار یا درار

توضیح: دلار مخلوطی است از سبزی های معطر با نمک که در گیلان آنرا به جای نمک با میوه های ترش مثل گوجه سبز،پرتقال ترش،توت سرخ،سیب ترش و مخصوصا با خیار سبز میخورند.هم چنین در گیلان مخلوطی از دلار و سنجبین و سرکه یا دلار و شکر و سرکه را با کاهو مصرف میکنند که برای سلامتی بدن بسیار مفید است که خارج از بحث ما میباشد.

مواد لازم جهت تهیه ی دلار:

سبزی مثل گشنیز،نعناع،خلواش و کمی چوچاق مثل  (1/5 کیلوگرم) – نمک تا مقداری که دلار شور شود.

ترشیجات گیلان

طرز تهیه دلار:

اگر سبزی خلواش و چوچاق را که سبزی مخصوص شمالی هاست در دسترس نبود میتوانید از گشنیز و نعناع استفاده کنید.سبزی ها را در ابتدا طوری تمیز می کنیم که دم ضخیم آنها جدا شود حال بعد از اینکه آب سبزی رفت،سبزی ها را در یک پارچه تمیز میگذاریم تا رطوبش از بین برود.سپس مقدار متناسبی نمک روی آن میریزیم و آنرا با نمک چندین بار می ساییم که میتوانید برای اینکار از چرخ گوشت یا میکسر استفاده کنید.فقط نکاتی که در دلار وجود دارد این است که حتما دلار را کمی شور کنید چرا که قرار است دلار جایگزین نمک برای شما در غذاهایتان باشد و نکته ی دوم هم این است که بهتر است تا بعد از تهیه ی دلار آنرا در ظرفی بریزید و برای مدتی در یخچال قرار دهید.


 

3-سیر ترشی

مواد لازم جهت تهیه ی سیر ترشی:

سیر درشت (50 بوته) – سرکه (تقریبا 1/5 کیلوگرم) به اندازه ای که سیر ها را بپوشاند – زرشک (یک سوم فنجان)

ترشیجات گیلان

طرز تهیه ی سیر ترشی:

برای سیر ترشی بایستی سیرهای خشک و تازه و هم چنین درشت استفاده شود.در اولین مرحله باید دم بالای بوته ها را گرفت طوری که سیر پر پر نشود.سپس زرشک ها را می شوییم و با پارچه ی تمیز خشک میکنیم و در وسط هر بوته ی سیر چند دانه زرشک قرار می دهیم.سپس در مراحل پایانی سیرها را در یک ظرف دهن گشاد قرار میدهیم و سرکه را میریزیم تا حدی که روی آنرا بگیرد.فقط نکاتی که در سیر ترشی بسیار حائز اهمیت است،این می باشد که سیر ترشی بر خلاف دیگر ترشیجات گیلان که به سرعت و نهایتا چند روز بعد از تهیه قابل مصرف است،بایستی زمان زیادی از آن بگذرد. مثلا سیر ترشی یک ساله و بیشتر بسیار خوشمزه تر بوده و خاصیت درمانی بسیار بالایی دارد.


 

4- بادنجان ترشی

مواد لازم جهت تهیه ی بادنجان ترشی:

بادنجان قلمی ریز (20 عدد) – سبزی خشک مثل نعناع (250گرم) – سیر (3 بته) – نمک (به مقدار کمی)

ترشیجات گیلان

طرز تهیه ی بادنجان ترشی:

برای ترشی بادنجان سعی کنید از بادنجان های ریز استفاده کنید.حال دم بلند بادنجان ها را گرفته و از پهلو یک چاک کوچک می دهیم.حال در مرحله ی بعدی بادنجان ها را در ظرفی ریخته و روی آنها سرکه میریزیم.حال سبزی ها را خرد کرده و با سیر و نمک ترکیب کرده و در چاکی که در بادنجان ایجاد کرده ایم،قرار می دهیم. و در مرحله ی پایانی بادنجان های پرشده را در ظرف سرکه ای قرار می دهیم.


 

5- ترشی هفت بیجار

مواد لازم جهت تهیه ی هفت بیجار:

بادنجان قلمی بدون تخم (5عدد) – گوجه فرنگی (4عدد) – فلفل ریز سبز طوری که زیاد تند نباشد (250گرم) – پیاز متوسط (2عدد) – سیر (3حبه) – سبزی خشک – گلپر – نمک

ترشیجات گیلان

طرز تهیه ی هفت بیجار:

هفت بیجار هم که یکی دیگر از ترشیجات گیلان است جزو محبوب های این استان و سایر استان ها بوده،طرز تهیه ی بسیار آسانی دارد و در عرض چند ساعت پس از تهیه میتوان مصرف کرد. فقط کافی است تمامی ترکیباتی که در بالا گفته شد را ریز کرده،ترکیب کرده و در آخر نمک و گلپر اضافه نموده و نهایتا در یک ظرف پر از سرکه میریزیم.


 

6- زیتون پرورده

مواد لازم جهت تهیه ی زیتون پرورده:

زیتون (یک کیلوگرم ) – آب انار ترش (1 لیوان) – سبزی تازه مثل نعناع،خلواش (250 گرم) – مغز گردو (200 گرم) – سیر (2حبه) – گلپرو فلفل و نمک (به میزان لازم)

ترشیجات گیلان

طرز تهیه ی زیتون پرورده:

زیتون پرورده که جزو ترشیجات گیلان محسوب می گردد همیشه و همه جا جزو پرطرفدارترین خوراکی های گیلان بوده که هر ساله بخش اعظمی از فروش این استان به زیتون پرورده اختصاص داده شده است.

برای تهیه ی آن لازم است تا ابتدا گردوها را ساییده و چرخ کنیم سپس در یک ظرفی ریخته و سبزی،گردو،سیر،آب انار را مخلوط کرده طوری که زیاد ترش نشود و نهایتا هم فلفل،گلپر و نمک را به میزان لازم به آن اضافه میکنیم.


 

فیلم آموزشی طرز تهیه ی زیتون پرورده شمالی در منزل:

در کلیپ زیر میتوانید طرز تهیه ی زیتون پرورده در منزل را به آسانی و با مواد خیلی مختصر یاد بگیرید.مشاهده این کلیپ پیشنهاد میشود..

 

 

سفارش زیتون پرورده:

پاپوکالا این افتخار را دارد که علاوه بر ارائه ی محصولاتی همچون چای و برنج که از محصولات گیلان هستند،به ارائه ی دیگر محصولات همچون زیتون پرورده هم اقدام کند. زیتون پرورده های پاپوکالا از ترکیباتی که در بالا گفته شد ساخته شده است بعلاوه ترکیبات محرنامه ی سرآشپر مخصوص ما که هیچ کس نمیداند!

فقط کافی است یکبار امتحان کنید تا از طعم فوق العاده ی زیتون پرورده شگفت زده شوید.ضمنا این را هم باید خدمتتان عرض کنیم که جهت بالا بردن کیفیت و طعم زیتون پرورده،تمامی محصولات بعد از سفارش آماده می شوند و تمامی وسایل کاملا تازه و عالی خواهند بود.ضمنا از مراحل تهیه ی زیتون پرورده فیلم گرفته شده تا از کیفیت و بهداشت این محصول اطمینان حاصل فرمایید.

جهت تهیه زیتون پرورده ی خاص و تازه با شماره ی 3232527-0912 تماس حاصل فرمایید.

 

  نظرات