دانلود رایگان آهنگ های شاد گیلکی

همشهریان عزیز گیلانی مژده! اگر به دنبال دانلود رایگان آهنگ های شاد گیلکی هستید شک نکنید به جای درست و خوبی هدایت شده اید:)  چرا که ما در این بخش از وبلاگ پاپوکالا زمینه ای را ایجاد کردیم تا شما عزیزان بتوانید به آسانی به گلچینی از بهترین ترانه های شاد گیلکی دست پیدا کنید.

 

دانلود رایگان آهنگ های شاد گیلکی

 

معرفی ترانه های گیلانی:

قبل از اینکه بخواهیم به دانلود رایگان آهنگ های شاد گیلکی بپردازیم لازم میدانم تا شما را تا حدودی با ترانه های این استان آشنا کنم.

استان گیلان از استان ها ی شمالی کشورمان است که دارای آب وهوا،گونه های گیاهی ،جانوری،مناظر زیبا،غذاهای متنوع،لباس های گوناگون، آداب و رسوم مختلف، ترانه ها و .. با تنوع بسیار زیاد میباشد که بر هیچ کس پوشیده نیست.

اما یکی از این موارد که بیشتر مورد توجه قرار میگیرد و شاید مهم ترین چیزی باشد که باعث شهرت مردم این استان شده است،موسیقی های معروف آنهاست.

به همین منظور ما در این بخش از وبلاگمان میخواهیم به موسیقی های به یاد ماندنی و شاد و قدیمی گیلکی ها بپردازیم.موسیقی هایی که چنان برای مردم گیلان عزیز و ارزشمند هستند که شاید بخش جدایی ناپذیر آنها می باشد و  همیشه و همه جا در تمام مراسم هایشان استفاده میکنند.

مثلا کافی است تا یکبار سری به بازارهای رشت و سایر شهرستان های این استان بزنید، در آنجا خواهید دید که چگونه فروشندگان این بازار محصولاتشان را با اجرای ترانه و موسیقی به فروش می رسانند.

پیشنهاد میشود کلیپ دستمال فروش رشتی را ببینید:

 

 

کلیپ دستمال فروش رشتی:

“ابراهیم آقایی زاده” فروشنده دوره گردی است که با آواز خواندن در خیابان های شهر رشت، افکار عمومی را به خود مشغول می کند و دستمال هایش را می فروشد و از این طریق لقمه ای حلال به سفره خانواده اش می برد. شهرت دستمال فروش شهر ما اکنون به سراسر کشور منتقل شده و از تلویزیون و رادیو گرفته تا رسانه های دیگر بدنبالش می گردند تا با او گفتگو کنند و بدانند که چه می کند.

 

 

 

شاید جالب باشد که بدانید ترانه های گیلکی ها آنقدر معروف و شهرت دارد که حتی در سطح بین الملل هم از آن برای رقص و پای کوبی استفاده میشود. باور این موضوع سخت است اما میتوان گفت همیشه یکی از انتخاب های گروه های موسیقی و رقص در سطح جهان برای اجرای برنامه هایشان ، ترانه های گیلانی است.

 

 آهنگهای محلی شاد گیلانی:

آهنگهای محلی شاد گیلانی معمولا ریشه در سنت،اعتقادات و مخصوصا داستان های قدیمی آنها دارد که میتوان به معروف ترین آنها یعنی داستان زیبای رعنا اشاره کرد که آهنگ آن توسط خوانندگان قدیمی، جدید و گروه های معروف همچون گروه رستاک اجرا شده است. قبل از قرار دادن موسیقی رعنا بد نیست تا توضیحی کوتاه در مورد داستان رعنا را بدانید.

 

داستان کوتاهی از رعنا دختر گیلکی:

اگر از گیلانی ها داستان رعنا را بپرسید هر یک به شما داستانی متفاوت میگویند اما چیزی که فعلا بیشتر بر سر زبانها است این است که رعنا در زمان میرزا کوچک خان جنگی با فردی که از عیاران محسوب میشد ازدواج میکند.

همسر رعنا در اثر جنگ از بین میرود و کشته میشود. رعنا که از قبل به زور و برخلاف میل باطنی اش با او ازدواج کرده بود پس از کشته شدن وی دیگر به روستا و آبادی خویش باز نمیگردد.

در این حین پسردایی او (رعنا) که در دوران نوجوانی عاشق او بوده از این فرصت استفاده کرده و خواستار ازدواج با او میشود اما از آنجایی که رعنا از روی خجالت و شرم به روستای خود بر نمیگردد،پسردایی اش این داستان و شعر عاشقانه را در وصف او میخواند…

 

اجرای آهنگ رعنا توسط گروه رستاک:

 

 

اجرای آهنگ رعنا توسط استاد فریدون پور رضا:

 

بنابراین آهنگهای محلی شاد گیلانی ها توسط خوانندگان و گروه های مختلفی اجرا شده و میشود که میتوان به معروف ترین و قدیمی ترین خوانندگان این استان به افراد زیر اشاره کرد:

  • ناصر مسعودی
  • احمد عاشور پور
  • شاهین نجفی
  • شاپور جفرودی
  • فریدون پوررضا
  • سید علی زیبا کناری و..

 

 

دانلود آهنگ شاد گیلانی قاسم آبادی:

معروف ترین آهنگ های گیلانی شاد و بسیار ماندگار که حتی غیر گیلانی ها هم آنرا میشناسند ترانه هایی با عنوان آهنگ های قاسم آبادی است که میتوان به معروف ترین آنها یعنی آهنگ آی مریم آی مریم اشاره کرد که در ادامه میتوانید به صورت آنلاین گوش دهید.

 

 

اما دلیل این نام گذاری چیست؟ در ابتدا باید بگویم قاسم آباد که یکی از روستاهای شهرستان رودسر واقع در استان گیلان است به سه چیز از جمله لباس هایش،رقص و ترانه های قاسم آبادی شهرت پیدا کرده است.

 

نکته ای که شاید غیر گیلانی ها نمیدانند این است که اکثرا در تمامی مراسمات،عروسی ها و جشن ها از ترانه ها و لباس هایی که استفاده میگردد دقیقا مربوط به همین روستا یعنی قاسم آباد میباشد.

 

نکته ی بعدی هم که شاید جالب باشد بدانید این است که لباس های قاسم آبادی ترکیبی از رنگ قرمز جگری و سیاه است که در بسیاری از جشنواره های بین المللی مد و لباس حائز جوایز ویژه و ارزنده ای بوده و در سطح جهانی شهرت خاصی دارد.

 

بنابراین پیشنهاد میکنم حتما آهنگ ها این محل را گوش دهید:

 

 

 

 

دانلود آهنگ ریمیکس شاد گیلکی:

از آنجایی که بسیاری از مردم آهنگ های ریمیکس را به آهنگ های تک ترجیح میدهند ماهم تصمیم گرفتیم آهنگ ریمیکس شاد گیلکی را فراهم آوریم تا بتوانید با دانلود و گوش دادن به آنها لذت ببرید!

 

 

دانلود آهنگ ها:

در پایان وقت آن رسیده است امکانی را فراهم آوریم تا شما به دانلود رایگان آهنگ ها شاد گیلکی بپردازید.فقط توجه فرمایید جهت دسترسی کامل و دانلود رایگان بایستی وارد کانال تلگرامی ما به آدرس https://telegram.me/papokala شوید.

 

دانلود رایگان آهنگ های شاد گیلکی

 

  نظرات