شیرینی های گیلانی

طرز پخت خوشمزه ترین شیرینی های گیلانی !

از سری مقالات غذای گیلانی ها در استان گیلان نهایت تلاش را میکنیم که به موضوعات مختلفی بپردازیم تا هنر آشپزی گیلانی را متوجه شوید.حال نوبت آن است تا درمورد شیرینی های گیلانی بعلاوه طرز پخت هر یک توضیحاتی جامع ارائه دهیم. همانگونه که میدانید شیرینی های محلی رشت همچون پلوهای گیلانی و یا مرباهای شمال بسیار پرطرفدار بوده و این خوراکی های محلی ریشه ای دیرینه دارند.

 

شیرینی های گیلانی

طبق تحقیقاتی که کردیم متوجه شدیم که در شمال کشورمان همانگونه که ترشیجات گیلان و به طور کل خوراکی های ترش مزه به علت وجود آلوهای جنگلی و خوش طعم این استاشیرینی های گیلانین بسیار پر طرفدار است، شیرینی های گیلانی هم همچون رشته خشکار و شیرین برنجی به همان میزان معروف و پر طرفدار است.

 

مثلا در گیلان رسم است که شب های ماه رمضان حتما از شیرینی های گیلانی به عنوان تنقلات استفاده میگردد که مهم ترین آنها را میتوان برای بعد از افطار و در شب نشینی ها به موارد زیر اشاره کرد:

  • رشته خوشکار
  • فرنی
  • شیر برنج
  • رشته برشته
  • نان پنجره ای
  • زولبیا،بامیه و پشمک

 

مقدمه ای از شیرین های محلی رشت:

همانطور که گفته شد برخی شیرین های محلی رشت همچون شیرینی برنجی گیلان،رشته خشکار،شیرینی های ماسوله، یا شیرینی هایی محلی که در ماه رمضان در گیلان پخته می شود جزو آداب و رسوم گیلان بوده و هرگز از یاد نخواهند رفت.بنابراین در این بخش از سری آموزش هایمان میخواهیم شما را با انواع شیرین جان محلی استان گیلان آشنا کنیم و امیدواریم که از این مقاله استفاده کنید.

 

خوراکی های شیرین در استان گیلان به دو دسته ی زیر تنقسیم می شوند:

1- مرباها شمالی

2- شیرینی جات شمالی

 

که در مقاله ی مربوطه به طور کامل به مرباهای این استان پرداخته شد و طرز پخت هر یک را گفته ایم.حال در دسته ی دوم می خواهیم درمورد شیرینی های گیلانی توضیحاتی مفصل بدهیم که خود شیرینی ها دوباره به دو دسته ی دیگر تقسیم بندی میشوند.

 

برخی از خوراکی های شیرین در این استان را به عنوان یک غذای حتی کامل استفاده می کنند مانند شیر برنجی و برخی دیگر را همچون دیگر شیرینی ها در میان وعده و صبحانه میل میکنند که ما قصد داریم معروف ترین هر یک را توضیح دهیم.

 

 

امتحان کردن شیرینی های سنتی گیلان برای یکبار هم که شده توصیه میشود.هرچند مصرف بیش از حد شیرینی ها برای بدن می تواند مضر باشد و باعث بیماری هایی همچون قند و مشکلاتی برای قلب را در پی دارد.اما اگر به میزان و در حد متعادل خودش میل شود نه تنها باعث آسیب به خود نیست بلکه میتواند قند از دست رفته ی شما را در طول روز به خوبی جبران کرده و برایتان بسیار مفید باشد.

شیرینی های گیلانی

طبق گفته ی متخصصان تغذیه آلمانی،آب و هوا و غذاهاست که بخش زیادی از عمر ما تعیین می کند و طبق این نظریه ما هم باید در خوراکی های خود نهایت دقت را کرده و از مصرف برخی شیرینی ها خودداری کنیم. مخصوصا آن شیرینی هایی که در برخی قنادی های غیر اصولی با روغن های چندبار استفاده شده و غیر بهداشتی تولید میشوند!

 

به همین منظور است که ما نهایت سعی تلاش را داریم که شما را با غذاهای محلی که خودتان بتوانید در منزل آنرا طبخ کنید،آشنا کنیم.بنابراین تمامی خوراکی ها و غذاهایی که در وبسایت ما در بخش اخبار و مقالات گفته می شود،خوراکی هایی ساده ی خانگی و در عین حال خوشمزه و پر طرفدار هستند.

 

معرفی شیرنی های محلی استان گیلان:

 

1-شیر برنج گیلانی

شیرینی های گیلانی

مواد لازم جهت تهیه ی شیر برنج گیلانی:

برنج خوب شمال (1کیلوگرم) – شیر (8 لیوان) – شکر (به مقدار کافی) – گلاب ( یک سوم لیوان) – مغز هل کوبیده شده (یک قاشق مربا خوری) – نمک (به مقدار کافی)

 

طرز پخت شیر برنج گیلانی:

شیر برنج که یکی از خوراکی هایی محسوب میشود که هم در ماه رمضان بسیار مناسب برای مهمانی است و خود یک غذای کامل برای شام محسوب میگردد، در اصل یک غذای گیلانی میباشد.برای طرز تهیه ی آن بایستی برنج و آب را باهم روی آتش قرار دهیم تا به جوش برسد. بعد از آنکه یک جوش خورد حال شیر را اضافه می کنیم.

 

حال در گام بعدی بازهم منتظر جوش دیگر در حرارت ملایم می مانیم.بعد از آنکه باز جوش خورد حال شکر را اضافه کرده و در دمای ملایم قرار می دهیم و معمولا بین 1 تا 3 ساعت طول می کشد تا آن حالت فرنی را به خودش بگیرد.

 

حال در گام بعدی میتوانید مغز هل کوبیده شده و گلاب را اضافه نماییم. توجه فرمایید که برخی ها برای خوشمزه تر کردن و رنگ و لعاب دادن بیشتر مقداری زعفران در این مرحله با آن مخلط می کنند.


 

 

2-فرنی (فیرینی)

شیرینی های گیلانی

مواد لازم جهت پخت فرنی:

شیر (4لیوان) – آرد برنج (7 قاشق غذاخوری) – شکر (به مقدار کافی) – گلاب (به مقدار کافی)

 

طرز پخت فیرینی:

فیرنی هم که یکی دیگر از غذاهایی محسوب میشود که در ماه رمضان بسیار مناسب است،در واقع هم طرز پخت بسیار آسانی دارد و هم از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار است که غذایی مورد علاقه و مناسب برای کودکان می باشد.

 

برای تهیه ی فرنی بایستی در ابتدا شیر و آرد برنج را باهم مخلوط کرده و در حرارت بسیار ملایم قرار می دهیم.در این مرحله بایستی حتما دو نکته را رعایت کنید. اول اینکه هرگز دست از قابلمه برنداشته و حتما بالا سر فرنی خود باشید تا پس از به جوش آمدن نریزد و خراب نشود. و دومین نکته هم این است که حتما باید همزمان که شیر و آرد برنج به دمای جوش می رسند،آنرا هم بزنید و حتی یک لحظه از هم زدن دست نکشید.

 

بعد از آنکه به جوش رسید گلاب و شکر را اضافه نموده و بازهم مقداری که روی حرارت ملایم قرار گرفت،فیرینی ما آماده است. فقط به عنوان نکته ی آخر باید توجه کنید که شکر را به دلخواه خود ریخته و مزه کنید تا به شیرینی دلخواه تان برسد.


 

 

3-رشته خوشکار

شیرینی های گیلانی

مواد لازم برای تهیه ی رشته خوشکار:

مغز گردو (350 گرم) – شکر (200 گرم) – هل کوبیده و دارچین (به مقدار کافی) – مغز پسته (50 گرم)

 

طرز تهیه ی رشته خوشکار:

رشته خوشکار که یکی از معروف ترین و امضای شیرینی های گیلانی است در واقع یکی از تنقلات این استان در شب های ماه رمضان محسوب میشود.در گیلان رسم است که برای افطار و یا بعد از افطار برای دیدار به منزل یکدیگر می روند و شب را باهم می گذرانند.در این فصل مهمانی هایی بسیار مفصل برگزار می شود که گاهی اوقان از شب تا سحر ادامه پیدا می کند که تنقلات آنها بسیار نامدار می باشد.

 

برای تهیه ی خوشکار بایستی مغز گردو را چرخ کنیم.گردوی چرخ شده را با شکر و هل و دارچین مخلوط می کنیم.حال به مقدار یک قاشق غذاخوری از مایه ی مغز گردو را بر میداریم و در قسمت بالای یک خوشکار قرار می دهیم.حال دو طرف این گوشه ی خوشکار را بهم می چسبانیم.

 

بعد آنرا لوله می کنیم تا مایه گردو دقیقا در وسط خوشکار قرار گیرد و به فرم یک استوانه بشود.سپس با پهلوهای دو دست،دو سر این لوله را کمی فشار می دهیم که بهم بچسبد و مغز گردو بیرون نریزد.آنگاه خوشکار ها را هم مثل رشته در کمی روغن از هر دو رو سرخ می کنیم.که در ادامه میتوانید کلیپی از رشته خشکار را مشاهده نمایید.

 


 

 

4-رشته برشته

شیرینی های گیلانی

رشته برشته شبیه رشته خشکار است ولی با رنگهای مختلف و بسیار زیبا.رشته برشته را بیشتر از بیرون تهیه می کنند و در منزل حاضر می کنند.در استان مازندران رشته برشته های مختلفی در سایزها و بسته بندی های مختلفی به فراوان یافت می شود.

 

برای تهیه ی آن بایستی در یک ظرف کوچک مقدار زیادی روغن بریزیم(به حدی که روی رشته را بگیرد).سپس اجازه می دهیم تا روغن داغ شود و یکی پس از دیگری رشته ها را سرخ می کنیم.بعد از قرار دادن رشته ها در روغن آنها بلافاصله پف می کنند که بایستی با احتیاط و آرام و به وسیله ی کف گیر برداشته و در یک ظرفی بریزیم تا روغن آنها برود.

 

حال باید مقداری پودر قند نرم با مغز هل کوبیده را با هم مخلوط کرده و آنرا روی رشته ها بپاشیم و آنها را در یک ظرف قرار دهیم.فقط از آنجایی که رشته ها بسیار ترد و شکننده هستند باید دقت لازم را نمود که رشته ها نشکنند.فقط توجه فرمایید که بهتر است تا رشته برشته را بلافاصله بعد از طبخ مصرف شود تا آن حالت تردش از بین نرود.


 

 

5-خاتون پنجره (نان پنجره ای)

شیرینی های گیلانی

مو.اد لازم برای نان پنجره ای:

آرد گندم نرم (250 گرم)  – پودر نشاسته (یک قاشق مرباخوری) – تخم مرغ (6 عدد) – شبر (یک دوم لیوان) – پودر قند مخلوط با هل کوبیده شده (به مقدار کافی) – پسته چرخ کرده (به مقدار کافی)

 

طرز تهیه ی نان پنجره ای:

پودر نشاسته را با شیر مخلوط کرده و می گذاریم بماند.تخم مرغ ها در ظرفی می شکنیم و هم می زنیم.حال آرد را دوبار الک کرده و با تخم مرغ و شیر و نشاسته ای که درست کردیم ترکیب می کنیم.حال در تابه ای روغن ریخته و قالب نان پنجره ای را روی آن قرار می دهیم طوری که روغن تا سر قالب را بپوشاند.

 

حال مایع درست شده را در قالب میریزیم طوری که ترکیب ایجاد شده از سر قالب چند میلی متر پایین تر باشد یعنی سر قالب را فرا نگیرید.بعد از آنکه یک طرف نان برشته شد،طرف دیگر را بر میگردانیم تا آن طرف هم برشته شود.سپس پس از سرخ شدن آنها را در جایی قرار می دهیم تا روغن آن از بین برود.زمانی که در یک ظرفی چیدیم آنها را و سرد شدند میتوانیم پودر قند مخلوط با هل کوبیده را روی آنها بپاشیم.


 

 

6-حلوای محلی با خرما

شیرینی های گیلانی

مواد لازم جهت پخت حلوای محلی با خرما:

آرد گندم (1 کیلوگرم) – خرمای سیاه خب (750 گرم) – کره (500 گرم) – گردو (200 گرم) – مغز هل کوبیده شده (به اندازه کافی)

 

طرز تهیه ی حلوای محلی با خرما:

آرد را در یک قابلمه ریخته و با روغن و در حرارت ملایم تفت می دهیم تا کاملا سرخ شود و رنگ طلایی پر رنگ بگیرد.آنگاه کره را آب کرده و به آن اضافه می کنیم و انقدری هم میزنیم تا کره جذب آن بشود.حال نوبت خرما هاست بایستی در این مرحله پوست خرماها را بگیریم و هسته ی آنها را جدا کنیم و سپس با آرد مخلوط می کنیم.

 

خوب هم زده و کمی مغز هل را به آن اضافه می کنیم.یک سینی مناسب انتخاب کرده و چرب کرده و به قطر دو سانت حلوا میریزیم و پهن می کنیم.گردو را که درشت خرد کرده و کمی هل روی حلوا میریزیم و فشار میدهیم که جا بگیرد.سپس با کارد تیز آنرا مرع مربع می بریم و در ظرف می چینیم.


 

جمع بندی:

تمامی شیرینی های گیلانی و سنتی که در بالا گفته شد جزو معروف ترین شیرینی جات این استان بوده و هموراه در عین خوشمزگی بسیار ساده طبخ می شوند.فقط توجه فرمایید که تمامی مواد لازمی که در بالا گفته شد برای افراد بین 4 الی 6نفر می باشد.

مقاله ای در بالا گفته شد در واقع یکسری از شیرنی جان محلی بوده و با مرباهای اصیل این استان همچون مربای تمشک،مربای پرتقال تفاوت دارد که در یک مقاله ی جداگانه آنرا آموزش داده ایم.در پایان بازهم این نکته قابل توجه است که مصرف زیاد شیرنی میتوانید به بدن شما آسیب جدی وارد کند و فقط از این خوراکی ها برای میان وعده و یا صبحانه استفاده نمایید.

 

جهت تهیه ی برنج خوب شمالی میتوانید با شماره ی 3232527-0912 تماس حاصل فرمایید.

 

  نظرات