غذاهای شمالی با ماهی

لیست انواع غذاهای شمالی با ماهی + دستور پخت آنها:

در این مقاله میخواهیم شما را با انواع غذاهای شمالی با ماهی آشنا کرده و در مورد طرز تهیه ی هر یک با شما عزیزان صحبت کنیم. اما قبل از ارائه ی مطلب و توضیحات در مورد غذاهای شمالی با ماهی ، بهتر است تا نکاتی را که از نظر ما حائز اهمیت بوده یادآوری کنیم.

همانگونه که در مقالات ترشیجات گیلان و پلوهای گیلانی گفته شد،تمامی غذاهای گیلانی را به 6 دسته تقسیم کردیم و قول دادیم تا در مورد هر یک از این دسته ها مقالاتی کامل و منحصر به فرد ارائه دهیم که تا اینجا توانستیم به 3 دسته از اینها به خوبی اشاره کنیم. حال این 6 دسته از خوراکی های استان گیلان کدام ها هستند؟

 

غذاهای شمالی با ماهی

  1. پلوهای شمالی
  2. خورشت های شمالی
  3. آش ها و دلمه های شمالی
  4. غذاهای شمالی با ماهی
  5. ترشی های شمالی
  6. شیرینی جات و مرباهای گیلانی

 

 

 

 

 

 

 

 

اما این تنوع غذایی در گیلان از کجا ریشه گرفته و چرا در دیگر استان ها این تنوع را نمیبینیم؟ در سال 94-95 سازمان یونسکو استان گیلان را به عنوان یکی از شهرهای پر تنوع غذایی ثبت و معرفی کرده است که همین موضوع باعث جذب گردشگران بسیاری از نقاط جهان به این استان شده است.

دلیل این موضوع هم بسیار واضح است چرا که در کمتر شهری در کل جهان میبینیم که غذاهای آنها شامل همه نوع مواد می باشد و یک ترکیب غذایی بسیار خوشمزه را ایجاد کنند. مثلا شما در گیلان انواع غذاها با گوشت مثل کباب ترش که معروف ترینشان است،غذاهای با سبزیجات که ترشی تره را میتوان نام برد یا غذاهای دریایی که اکثرا با ماهی سفید سرو میشود را مشاهده میکنید در صورتی که اکثر جپمناطق دیگر از غذاهایی با سبزی و دریایی خبری نیست!

 

مقدمه ای بر غذاهای دریایی در گیلان:

در تمامی جهان، غذا ریشه در سنت و آداب و رسوم آنجا را داشته و بی دلیل از یکسری غذاها استفاده نمیشود. مثلا در کنار اکثر غذاهای گیلانی، سبزیجات مخصوصا سیر تازه مشاهده می شود که وقتی از قدیمی های این استان دلیل این موضوع را بپرسید علاوه بر این که خاصیت درمانی سیر را میگویند اکثر آنها این موضوع را بازگو میکنند که چون در گیلان انواع سبزیجات روییده می شود و مخصوصا سیر تازه در آنجا بسیار خوش طعم میشود آنرا به عنوان نوعی شکرگزاری از خداوند متعال در همه ی غذاهایشان استفاده میکنند. مثلا اگر شما فهرست غذاهای گیلانی را که قبلا گفته ایم ببینید سیر یکی از مواد جدا نشدنی آنها می باشد.

غذاهای شمالی با ماهی

حال از موضوع اصلی دور نشویم، غذاهای شمالی با ماهی : بله در این مقاله میخواهیم در مورد غذاهای دریایی شمال که با ماهی سرو میشوند با شما صحبت شود. ماهی های اگر به خوبی سرخ شوند و به خوبی با موادی که در ادامه ی این مقاله گفته می شود،ترکیب شود بسیار خوشمزه و دلچسب تبدیل میشود اما قبل از آن بهتر است تا کمی با خواص خود ماهی آشنا شویم:

– ماهی دارای ویتامین D است.

– ماهی باعث جلوگیری از خطراتی همچون حمله ی قلبی و سکته مغزی می شود.

– خوردن ماهی در دوران بارداری بسیار توصیه شده چرا که دارای مواد مغزی برای رشد جنین می باشد.

– ماهی باعث شاد بودن میشود و از افسردگی جلوگیری میکند.

– ماهی به درمان آسم ( البته در کودکان بیشتر ) کمک می کند و…

حال با توجه به فراوانی ماهی در شمال کشور،آسان در پخت آن،خوشمزگی و طعم لذیذ آن و هم چنین خواص بسیار بالا و مفید آن آیا بهتر نیست غذاهای دریایی را جزو یکی از برنامه های همیشگیمان در وعده های نهار و شام قرار دهیم؟! فقط نکته ی بسیار بسیار مهم در خوردن غذاهای شمالی با ماهی این است که حتما ماهی باید تازه باشد که این موضوع نیاز مند آن است که روش های تشخیص ماهی تازه را بدانید.

 

نکات لازم برای شناسایی ماهی تازه:

موقع خریدن ماهی تازه باید نهایت دقت را بکار برد،چرا که ماهی یکی از مواد پروتئینی است که به علت لطیف بودن گوشتش در هوای گرم و بیرون از یخچال خیلی سریع فاسد می شود و هر زمانی که نادانسته مصرف گردد،مسمومیت های شدیدی را به همراه خواهد داشت.به همین منظور ماهی را همیشه در جای خنک یا همراه با یخ نگهداری کنید.

 

ویژگی های ماهی تازه:

1- پولک های ماهی باید تازه،زنده،درخشان و محکم به بدن متصل باشد.

2- چشم های ماهی باید شفاف و برجسته باشد.

3- هرگاه با انگشت روی بدن ماهی فشار وارد کنیم،اثر فشار انگشت باید زود از بین برود.

4- اگر زیر گوش های ماهی تازه را نگاه کنیم،باید قرمز شفاف باشد،در حالی که زیر گوش ماهی های کهنه قرمز کبود (خون مرده مانند ) است و بوی زننده دارد.

5- ماهی تازه را اگر از کمر در دست بگیریم،دم آن نباید پایین بیفتد بلکه شقی گوشت باید با کمی انعطاف پذیری و حالت ارتجاعی در دست لمس شود.

6- شکم ماهی کهنه: شل،وارفته،کمی متورم می باشد.

نا گفته نماند که گوشت ماهی سفید نر از گوشت ماهی سفید ماده بسیار خوشمزه تر بوده و تعدادی خال سفید پرا کنده روی سر تنها مشخصه ی ماهی سفید نر می باشد.

 

خوشمزه ترین غذاهای شمالی که با ماهی پخته می شوند:

حال که با ماهی تازه آشنا شدید نوبت آن است تا در ادامه پرطرفدارترین و خوشمزه ترین غذاهای شمالی با ماهی را برایتان لیست کرده و توضیح دهیم.

 

1-ماهی سفید سرخ شده

مواد لازم جهت طبخ ماهی سفید سرخ شده:

ماهی سفید تازه (1 عدد) – نمک و فلفل و زردچوبه (به مقدار کافی) – کمی گلپر (به دلخواه خود)

طرز تهیه ی ماهی سفید:

این نوع طبخ ماهی که متداولترین نوع طبخ ماهی در گیلان است،به این گونه بوده که در ابتدا ماهی را شسته،پولک ها،دم و سر آن را به دلخواه خود بریده و درون شکمش را تمیز می کنیم.میتوانید ماهی را از طول،به 3 یا 4 قطعه تقسیم کرده و هر قطعه را دوباره از وسط به دو نیم تبدیل کنیم.(البته توجه شود خرد کردن و نحوه ی آن به سلیقه ی خودتان بستگی دارد)

غذاهای شمالی با ماهی

حال پشت و روی ماهی را به نمک،فلفل و زردچوبه آغشته کرده و در ظرفی روی هم میچینیم و در روغن داغ با آتش ملایم سرخ می کنیم.فقط نکاتی که در پایان باید گفته شود این است که قطعات ماهی را از طرف گوشت در روغن قرار می دهیم و وقتی که یک طرف سرخ شد و طلایی رنگ شد به طرف دیگر بر می گردانیم تا کاملا برشته شود.حال پس از آنکه به طور کامل برشته و سرخ شد،قطعات ماهی را در دیس می چینیم و اطرافش را سبزی جعفری و نارنج و لیمو ترش تزیین میکنیم.


 

2-ماهی شکم پر

مواد لازم جهت طبخ ماهی شکم پر:

ماهی سفید بزرگ (1 عدد) – آلوی خراسان (200 گرم) – قیسی (200 گرم) – کشمش (150 گرم) – مغز گردو (200 گرم) – آب انار ترش (یک فنجان) – نمک،فلفل،گلپر (به مقدار کافی) – سس روی ماهی ( با مخلوط 2 قاشق غذاخوری کره آب کرده،4 قاشق آب لیمو،زعفران،نمک و فلفل)

طرز تهیه ی ماهی شکم پر:

پس از آنکه ماهی سفید تازه را انتخاب کرده و آنرا شستشو دادیم و درون شکم آنرا تمیز کردیم،نوبت آن است که زیر شکم ماهی را چاک داده و نمک و فلفل را روی آن میزنیم و میگذاریم تا یک ساعتی درون یخچال بماند.

در گام بعدی و همزمان،قیسی و آلو را با کمی آب روی حرارت ملایم قرار می دهیم و پس از پخته شدن هسته ی آنها را جدا کرده و سپس با قاشق له می کنیم. حال در مرحله ی بعدی باید مغز گردو،فلفل،نمک،گلپر،آب انار ترش،دانه های انار،آلو و قیسی را با هم ترکیب کرده و درون شکم ماهی بریزیم و پس از آن لبه ی دو طرف ماهی را بهم میرسانیم و با نخ و سوزن می دوزیم.

غذاهای شمالی با ماهی

حال ماهی را درون سینی که با روغن چرب کرده ایم و آرد پاشیده ایم قرار می دهیم.حال در گام آخر باید سسی را که درست کرده ایم روی ماهی ریخته و اجازه می دهیم تا در طبقه ی وسط فر با حرارت 350 درجه و به مدت 1 ساعت و نیم قرار گیرد و بپزد.بعد از آنکه در فر پخته و برشته شد کافی است با کفگیر آنرا در سینی گذاشته و با سبزیجاتی همچون جعفری و لیمو و یا تخم مرغ پخته شده تزیین کنیم.

راهنمایی: برای سهولت کار میتوان روی سینی فر یک ورقه کاغذ آلومینیومی کشید و بعد آنرا چرب کرد و ماهی را روی آن قرار داد که ماهی راحت تر برداشته شود.


 

3-ماهی مالتا:

مواد لازم جهت طبخ ماهی مالتا:

ماهی سفید نر (1عدد) – سماق (یک قاشق سوپ خوری) – نمک و فلفل (به مقدار کافی)

طرز تهیه غذای ماهی مالتا:

بعد از آنکه ماهی را شستیم و درون شکمش را تمیز کردیم آنرا در یک ظرف پهن فلزی قرار داده و روی آن را با نمک و فلفل به طور یکنواخت طوری که تمام سطح ماهی را پوشش دهد آغشته می کنیم.حال سینی را به نانوایی سنگکی می سپاریم تا درون تنورش قرار دهد.

غذاهای شمالی با ماهی

زمانی که کاملا برشته و پخته شد ماهی را به آب لیمو و آب نارنج آغشته کرده و سماق را روی آن می پاشیم. حال غذای شما آماده است و میتوانید جهت لذیذ تر شدن ماهی پخته شده آنرا با کته نوش جان کنید که لازم است با طریقه ی پخت پلوهای گیلانی آشنا باشید.

راهنمایی: چنانچه ماهی را درون فر نانوایی نگذاشتید،میتوانید آنرا در فر با دمای 350 درجه و به مدت یک ساعت تا یک ساعت و نیم قرار دهید.


 

4-ماهی کپور سرخ شده

مواد لازم جهت طبخ ماهی کپور:

ماهی کپور (1 عدد) – سرکه (یک فنجان) – شکر (2 قاشق سوپ خوری) – سیر (به میزان لازم) – نمک وفلفل (به مقدار کافی)

طرز تهیه ی ماهی کپور:

در ابتدای هر مرحله ماهی را شسته و تمیز میکنیم.حال بهتر است ماهی کپور را به 3 قسمت مساوی تقسیم کرده و به دو روی ماهی آرد آغشته کرده و در روغن سرخ کرده و سپس درون ظرفی می گذاریم.حال در گام بعدی سیر را کوبیده و با سرکه،نمک،شکر،فلفل مخلوط کرده و در روغن تفت می دهیم.

غذاهای شمالی با ماهی

حال این ترکیب ساخته شده را روی ماهی ریخته و در حرارت ملایم و بسیار آرام اجازه می دهیم تا سرخ شود.توجه فرمایید که هنگامی خوراک ماهی ما آماده است که آب ماهی و سس روی آن به حالت غلیظ در آمده باشد. در پایان ماهی را در سینی گذاشته و با مقدار سسی که باقی مانده است تزیین و روی آن می ریزیم. حال غذای شما در کنار یک برنج درجه یک بسیار خوشمزه است.

 

جهت تهیه ی برنج درجه یک شمال با بهترین کیفی و کمتریم هزینه از پاپوکالا، میتوانید با شماره ی 3232527-0912 تماس حاصل فرمایید.


 

5-ماهی دودی

در شمال ایران شوری ماهی دودی را همچون دیگر شهرها،نمیگیرند. بلکه با همان مزه ی شور مصرف میکنند.جهت تهیه ی ماهی دودی بایستی ماهی را به سه یا چهار قسمت مساوی تقسیم کرده و تکه های ماهی را روی آتش کز دهیم و یا چند دقیقه ای در فر میگذاریم و در پایان پوست ماهی را درسته می کنیم.

غذاهای شمالی با ماهی

حال از قسمت ستون فقرات هر تکه را به دو قسمت تبدیل می کنیم.استخوان ستون فقرات را برداشته و کمی در روغن سرخ می کنیم.فقط توجه فرمایید که ماهی نباید خشک شود و میتوان این ماهی را با سبزی پلو،شوید پلو وباقلا پلو که به طور کامل در مقاله ی پلوهای گیلانی اشاره شد،میل کرد.

نکته ی مهم: توجه فرمایید که نکات بالا مربوط به تهیه ی خود ماهی دودی نیست،بلکه غذایی است که با ماهی دودی صرف میشود.


 

6-شور ماهی (ماهی شور)

ماهی های شمال را در فصل فراوانی،در خم های مخصوصی که آنها را تا لبه در زیر خاک فرو میکنند با نمک فراوان و روتاس (ماده مخصوص برای نمکسود کردن ماهی شور ) شور میکنند.

معمولا جهت تهیه ی ماهی شور از ماهی های سفید ماده استفاده میکنند که اشپل ماهی داشته باشد و هم چنین ماهی شور به علت شوری زیاد مانند دیگر ماهی ها صرف نمی شود و فقط یک قطعه از آن را در هر وعده ی غذایی بر سر سفره می آورند تا با پلو و خورشت مصرف گردد.شاید جالب باشد بدانید که در برخی از خانه های قدیمی گیلان،هنوز یک یا دو خم ماهی در زمین چال شده است که خانواده ها مصرف ماهی شور خود را در سال از آن تامین میکنند.

غذاهای شمالی با ماهی

طرز استفاده از ماهی شور:

یک تکه ماهی شور را با پوست جلوی آتش ذغال میگیریم و هرچند دقیقه یکبار آنرا بر میگردانیم تا خوب برشته شود و یا آنرا در کاغذ آلومینومی می پیچیم و در فر قرار می دهیم تا خوب برشته شود.البته بهترین راه برای استفاده از ماهی شور اینگونه است که آنرا میشوریم و با پوست در یک کاسه کوچک قرار می دهیم.

وقتی که پلو آبش جمع شد کاسه را روی پلو قرار می دهیم و در دیگ پلو را می بندیم.تا وقتی پلو حاضر شد ماهی هم با بخار آن پخته شود. حال تکه ماهی شور را بر میداریم و پوست آنرا می کنیم.حال میتوانید با هر غذایی امتحان کنید.پیشنهاد ما این است که ماهی شور را با ترشی تره،ماست و سیر تازه میل کنید تا مزه ی غذای گیلانی واقعی را متوجه شوید.

 

جمع بندی و کلیپ های شما:

همانطور که در طی مقالات قبلی و همین مقاله ی ” غذاهای شمالی با ماهی ” گفته شد غذاهای شمال بسیار تنوع شده و با گوشت،ماهی و مرغ و.. میتوان آشپزی خیلی خوب و خوشمزه ای کرد. هم چنین کسانی که به دلایل مختلفی همچون بیماری نقرس از خوردن گوشت ممنوعیت دارند،غذاهای با سبزیجات زیادی را میتوانند در این استان پیدا کنند.

هم چنین طی درخواست ها شما عزیزان تصمیم گرفتیم تا کلیپ های آموزشی از پخت غذا را برایتان در وبسایت پاپوکالا جهت یادگیری بهتر شما منتشر نماییم که برای این منظور میتوانید وارد بخش فیلم غذای گیلانی شده و نمونه فیلم های خود را برای ما ارسال کرده تا ماهم از آموزش های شما استفاده کنیم. در ادامه هم میتوانید یکی از نمونه فیلم های ارسال شما عزیزان را مشاهده فرمایید.

  نظرات