فروش بادام زمینی

بررسی فروش بادام زمینی در ایران

یکی از خوراکی هایی که همواره در سراسر ایران طرفداران بسیاری دارد و میتوان گفت همیشه جزو تنقلاتی ست که بر سر سفره های ما ایرانی ها بوده،بادام زمینی می باشد. بادام زمینی آستانه که یکی دیگر از محصولات گیلان به حساب آید،به وفور در این استان خرید و فروش می شود.و به دلیل محبوبیت این خوراکی نمکی و خوشمزه،در سایر استان ها هم طرفداران خاصی دارد.اما سوال اینجاست که برای خرید و فروش بادام زمینی بهتر است چه نکاتی را بدانیم و میتوان این خوراکی خوش طعم را از کجا تهیه کرد! پاپوکالا به سوالات شما در ادامه ی این مقاله پاسخ می دهد….

خرید بادام زمینی از طریق شماره تماس   3232527-0912

فروش بادام زمینی

همانطور که میدانید بیشتر از ۸۰ درصد تولیدات و فروش بادام زمینی کشور ما از طریق کشت و برداشت این گیاه خوشمزه در استان گیلان انجام می گیرد. شاید با خود فکر کنید که چه دلیلی باعث شده است که تا این حد فروش بادام زمینی در شمال کشور رونق گیرد و چگونه کیفیت مطلوب این خوراکی خوشمزه توانسته است ، بسیاری از مردم را به خود جذب کند.

 

در پاسخ به این سوال، در ابتدا باید بدانید که وجود خاک حاصلخیز در قسمت شمالی ایران بافتی  سبک دارد که کیفیت آن نیز از رسوبات سفیدرود تامین می گردد و همین موضوع باعث کشت مرغوب ترین و بهترین بادام زمینی ها در کشورمان میشود و متقابلا کیفیت درجه یک می تواند فروش بادام زمینی را نیز افزایش می دهد.

 

برای کشت بادام زمینی در شمال کشور اکثراً کشاورزان از اوایل اردیبهشت تا نیمه خرداد ماه، بوته یک ساله ی بادام زمینی را تهیه کرده و کشت می‌کنند و پس از رسیدگی و مراقبت های لازم باید تا اواسط شهریور ماه صبر کنند، تا کم کم  نتایج حاصل از زحمات شما، به بار نشیند. تا اواخر مهرماه، جمع آوری بادام های به ثمر رسیده ادامه دارد و پس از آن به ندرت دیگر گیاه بادام زمینی به بار می نشیند.

 

با توجه به شرایط ذکر شده اگر شما نیز از جمله کسانی هستید که قصد فروش بادام زمینی دارید باید از اواسط شهریور ماه تا اواخر مهرماه خود را آماده فروش و کسب سود کنید.

 

در فصل بهار یا در فصل کاشت بادام زمینی مردمی که ساکن شهرهای شمالی کشور هستند، به خصوص آستانه اشرفیه و  شهرستان‌های اطراف آن هستند، اصولاً فعالیت خود در باغات را شروع میکنند و در زمان برداشت محصولات علاوه بر فروش بادام زمینی نیز به فراوری کردن بادام زمینی ها می پردازند که اصولاً به صورت برشته و نمکی کردن می باشد.

 

پیشنهاد پاپوکالا: جامع ترین فهرست شهرستان های استان گیلان

 

فروش بادام زمینی

دلیل رونق هرساله فروش بادام زمینی

این نکته را فراموش نکنید که فروش بادام زمینی تنها و منحصراً مربوط به جنبه خوردنی این محصول نمی باشد، بلکه در بسیاری از موارد نیز شاهد آن می باشیم که ، برخی از مراکز بهداشتی و فعال در زمینه تولید داروهای زیبایی و درمانی بادام زمینی را تهیه می کنند تا از آن روغن آراشید به دست آورند.

این نوع روغن فواید بسیار زیادی دارد که در عرصه درمان و زیبایی بسیار پرکاربرد می باشد و  هر ساله فروش بادام زمینی نیز افزایش می یابد.  دلیل این موضوع مرتبط به اعتقاد مردم می‌باشد که بیشتر آنان عقیده دارند، داروهای گیاهی مضرات کمتری نسبت به از داروهای شیمیایی دارند ضرر کمتری را به بدن میرسانند.

 

بنا بر این عقیده ی صحیح اکثریت، شاهد آن می باشیم که اکثریت افراد جامعه، روز به روز تمایل بیشتری برای استفاده از محصولات طبیعی از خود نشان می دهند. همین موضوع نیز باعث می شود تا فروش بادام زمینی هر سال بیشتر از سالهای قبل و پر رونق تر باشد و مستقیما کسب سود آن نیز افزایش می یابد.

 

در ضمن فراموش نکنید که نوعی شیرینی محلی بهنام سوخته از بادام زمینی تهیه می شود که بیشتر در شمال کشور پخته می شود.این.شیرینی خوشمزه، بسیاری از جهانگردان و توریست ها و حتی خود ایرانیانی که به شهرهای شمالی سفر می‌کنند را به خود جلب کرده است. این شیرینی خوشمزه از بادام‌ زمینی تهیه شده است که برای کودکان در سنین رشد و بلوغ نیز بسیار مفید تر از تنقلات دارای مواد شیمیایی می باشد.پیشنهاد میکنیم تا مقاله ی آموزشی شیرینی های گیلانی را مطالعه فرمایید.

 

طبق آماری که از سالهای گذشته به دست آمده است ، در رابطه با فروش بادام زمینی در سالهای اخیر، می توان گفت که درآمد حاصل از ،فرآوری و فروش محصولات به دست آمده از این خوراکی بسیار مناسب می باشد و کشاورزان و بادام کاران شهرهای شمالی کشور به خصوص آستانه اشرفیه در فرآوری و فروش این محصول تبحر خاصی دارند و فروش بادام زمینی نیز در این مناطق رونق بسیار زیادی دارد.

 

فروش بادام زمینی

عوامل موثر در فروش بادام زمینی مرغوب

اگر به دنبال فروش بادام زمینی مرغوب هستید و یا حتی به دنبال خرید آن می باشد، باید توجه داشته باشید که کیفیت و مرغوبیت در این موارد حرف اول را میزند. همین موضوع باعث میشود تا در آستانه از اواخر فروردین ماه ، بوته بادام زمینی، در ریگزار های مرطوب کاشته شود، زیرا مرغوبترین نوع بادام زمینی وقتی حاصل می شود که زمین و نوع بذر کیفیت خوب و مناسبی داشته باشد و اگر مراقبت های لازم و دقت عمل در کاشت صورت گیرد از هر بوته حدود ۳۰۰ الی ۶۰۰ گرم می توان بادام برداشت کرد.

 

اگر به صورت دقیق بخواهیم دلیل افزایش فروش بادام زمینی در سالهای گذشته در قسمت های شمالی کشور را نسبت به دیگر شهرهایی که بادام زمینی کشت می کنند، مورد بررسی قرار دهیم باید بدانید که دو عامل مرغوبیت جنس خاک و بذر و همینطور بستره مناسب همانند، زمین های آبرفتی می‌توانند به این موضوع کمک کنند.

 

توجه داشته باشید که بذر هایی که در آفتاب خشک میشوند میتوانند بهترین نوع بذر باشند و بیشتر محصولات بادام زمینی مرغوب از مجموع این شرایط به دست می آیند.

 

کشاورزانی که به دنبال فروش بادام زمینی هستند از روش کاشت دیمی استفاده می کنند و تا زمانی که خاک رطوبت دارد، اقدام به کاشت می کنند و در تمام زمانی که بذر کاشته شده است حداقل دوبار به وجین کردن علف های هرز می پردازند. بسیاری از کشاورزانی که تجربه زیادی در زمینه فروش بادام زمینی دارند به دیگران توصیه می‌کنند که بعد از گل دادن بوته بادام گل های مجاور ریشه گیاه را بالاتر بیاورند و به اطراف ریشه بمالند تا وقتی که بادام زمینی ها رشد می کنند از خاک بیرون نزند و به خوبی محصولشان را به بار بنشانند.

 

فروش بادام زمینی

طعم به یاد ماندنی در فروش بادام زمینی

بادام زمینی جز سوغاتی های خوشمزه و به یاد ماندنی می باشد که همه ما و یا پدربزرگ و مادربزرگ های ما همیشه مقداری از آن را در جیب داشته‌اند. بادام زمینی یکی از خوراکی ها و تنقلات بسیار مفید برای کودکان و نوجوانانی می باشد که میزان رشد آنان را در سنین بلوغ و نوجوانی با مشکل روبرو شده است، در این حالت این خوراکی مقوی باعث افزایش میزان رشد شده و باعث بهبود عملکرد مغز و سلامت بیشتر در انسان می شود.

 

فروش بادام زمینی از همان زمان های گذشته در تمام نقاط ایران رونق داشته و کمتر کسی وجود داشت که از خرید این خوراکی خوشمزه صرف نظر کند. جالب است بدانید که بادام زمینی قبل از آنکه خشک شود و در  عملیات فرآوری شدن قرار گیرد ، مزه ی بسیار تلخی دارد که در مراحل مختلف فراوری این این طعم تلخ از بین می رود. پس از عملیات فرآوری، این محصول به یکی از خوشمزه ترین خوراکی ها تبدیل می شود.

 

بیشتر فروش بادام زمینی با هدف استفاده از آن به عنوان تنقلات و و قرارگیری آن در کنار دیگر خشکبار و آجیل ها در بازار های عرضه  وارد میشود. بیشتر بادام کاران فعال در زمینه ی فروش بادام زمینی ، معتقدند که دو دسته بادام برای فروش وجود دارد که نوع مرغوب تر و بسیار درشت را آن بیشتر با هدف صادرات در عملیات فرآوری قرار میدهند و یا به عنوان سوغات از شمال کشور خریداری می‌شود. اما نوع دیگر بادام زمینی ها که ریزتر می باشند و قیمت آن نیز کمتر است برای مصارف خانگی و روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

فروش بادام زمینی

دلیل فروش بادام زمینی و ارتباط آن با سلامتی

شاید با خود فکر کنید که چرا فروش بادام زمینی نسبت به دیگر آجیل ها و مغزها، بسیار بالاتر می باشد و مردم خرید آن را به جای دیگر خشکبار و خوراکی ها ترجیح می‌دهند. جالب است بدانید که بادام زمینی به علت قیمت مناسب تر آن نسبت به دیگر خوراکیها و فواید بالای آن از نظر پزشکان تغذیه نیز مورد تایید قرار گرفته است و مردم نیز تهیه و خرید آن را نسبت به دیگر خوراکی ها، ترجیح می دهند. چند نمونه از مهمترین دلایلی که باعث فروش بادام زمینی می باشد را برای شما شرح می‌کنیم تا آشنایی تان با فواید این خوراکی خوش طعم  بیشتر شود.

 

1- بادام زمینی یکی از خوراکی هایی می باشد که مواد موجود در آن مانند یک داروی پیشگیری است که می تواند بیماری های اعصاب را بسیار بهبود دهد. آلزایمر از جمله این بیماری ها میباشد که به دلیل کمبود ماده ی معدنی به نام نیاسین به وجود می آید.

 

بادام زمینی یکی از منابعی است که سرشار از نیاسین میباشد و افرادی که به خوراکی با ویتامین ب3 نیاز دارند، می‌توانند از بادام زمینی استفاده کنند . به خصوص افراد پیری که در معرض خطر بیماری آلزایمر قرار دارند با استفاده از بادام زمینی می توانند سلول های بیمار وعصبی کشنده موجود در مغزشان را بهبود دهند.

 

2- بادام زمینی ها به دلیل آن که دارای مقدار زیادی پلی فنولیک است میتوانند با سلولهای سرطانی نیز مبارزه کنند . شاید شما هم شنیده باشید که پزشکان متخصص در زمینه بیماری های سرطانی عقیده دارند که اسید کوماریک توانایی کاهش خطر ابتلا شدن به سرطان معده را دارد.

 

پس این ماده خوراکی می تواند باعث کاهش چشمگیری در تعداد سلول‌های سرطانی ایجاد کند. آمار نشان میدهد که درصد بیشتر فروش بادام زمینی در سال های اخیر برای مصرف افراد آلزایمری و سرطانی محاسبه شده است.

 

 

ادامه دلیل فروش بادام زمینی و ارتباط آن با سلامتی

1- قند خون و دیابت یکی از مشکلاتی است که امروزه در جامعه روز به روز افزایش پیدا می‌کند و افراد بسیاری با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند. پزشکان تغذیه برای جلوگیری از روند رو به رشد این بیماری پس از تحقیقات بسیار به مردم توصیه کردند تا مصرف منظم به بادام زمینی را در برنامه غذایی خود قرار دهند تا جذب کلسیم و چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها از طریق منگنز موجود در بادام زمینی افزایش پیدا کند. از این طریق می توان سطح قند خون در بدن را کنترل کرد و از بروز بیماری هایی همچون دیابت جلوگیری کرد.

 

2- همانطور که می بینید بیشتر فروش بادام زمینی در زمینه درمان و پیشگیری از بیماریها در نظر گرفته شده است، می‌توان از دیگر فواید آن به گشاد شدن رگهای خونی و سهولت جریان یافتن خون در بدن اشاره کرد. دقیقا همین موضوع باعث می‌شود تا خون در بدن انسان لخته شود و درصد سکته مغزی نیز کاهش یابد.

 

3- جالب ترین موضوعی که در  رابطه با فروش بادام زمینی می‌توان مطرح کرد آن است که، بادام ها جز دانه های روغنی می باشند که از منابع مهم اسیدهای چرب ضروری در رژیم غذایی به حساب می آیند و در صورت مصرف این خوراکی در کودکان شاهد تکامل بهتر مغز کودک و همین طور سطح هوش او، خواهیم بود.

 

از دلایل اصلی این مسئله می‌توان به وجود مقدار زیاد پروتئین و ویتامین موجود در این دانه روغنی، اشاره کرد. فراموش نکنید که املاح معدنی و عناصر موجود در بادام زمینی در دیگر خشکبار و آجیل ها بسیار کمتر هستند و وجود موادی مانند پاریفارین می‌تواند در تقویت فعالیت سیستم ایمنی بدن اثر چشمگیری داشته باشد. به علاوه موادی همچون اکسون ها تاثیر زیادی در ساخت سلول‌های جدید در بدن و جلوگیری از پیری زودرس دارند.

 

فروش بادام زمینی

دیگر دلایل فروش بادام زمینی و ارتباط آن با سلامتی

1- بسیاری از افرادی که از مشکلات گوارشی همچون یبوست رنج می‌برند و حتی در برخی از موارد داروهای شیمیایی نیز رفع کننده مشکل آنان نمی‌باشد ،از نظر متخصصان طب سنتی، در این شرایط می‌توان به آنان استفاده از روغن بادام زمینی را که، ملین و رفع کننده یبوست است را معرفی کرد.

 

در این حالت، نگران هیچ گونه عارضه ای پس از مصرف آن نباشید، زیرا این روغن کاملا گیاهی و طبیعی میباشد و عوارض آن نیز در حد اقل ترین حالت ممکن میباشد. امروزه فروش بادام زمینی از کسب و کارهای پرسود و مفید میباشد که چرخه ی اقتصاد شهر های شمالی کشور را تحت تاثیر خود قرار داده است و با خواص دارویی و درمانی که دارد، توانسته است مشکلات بسیاری از مردم را به راحتی حل کند و به آنان این امکان را بدهد تا با استفاده از مواد مغذی و بدون نیاز به دارو هایی شیمیایی و پر ضرر مشکلاتشان حل شود.

 

فراموش نکنید که افراط و تفریط در مصرف هیچ خوراکی درست می باشد و ممکن است عوارض بسیاری را به همراه داشته باشد. استفاده بیش از حد از بادام زمینی نیز میتواند مشکلات بسیاری همچون حساسیت های پوستی که همراه با احساس خارش است ، را برای افراد ایجاد کند.

 

جمع بندی:

همانگونه که در بالا اشاره شد،بادام زمینی یکی از محصولات خوشمزه و محبوب استان گیلان بوده و این خوراکی با نمک معمولا بر سر سفره های خانواده های ایرانی همیشه ثابت می باشد.بنابراین اگر نیاز به بادام زمینی خوشمزه،درشت،یکنواخت و هم چنین ارزان قیمت دارید میتوانید به لینک ” بادام زمینی آستانه ” مراجعه نمایید و یا با شماره ی زیر جهت اطلاع از قیمت ها و خرید تماس حاصل فرمایید.

0912-3232527

  نظرات