کوکوهای شمالی

کوکوهای شمالی ; لیست خوشمزه ترین کوکوهای گیلان

در این مقاله میخواهیم در مورد کوکوهای شمالی بعلاوه طرز پخت هر یک از آنها با شما عزیزان صحبت کنیم. اما قبل از آن بهتر است تا نکاتی را یادآوری کرده و سپس به ادامه ی مقاله بپردازیم.همانگونه که لیست غذاهای شمالی را برایتان در مقالات قبلی همچون فهرست غذاهای گیلانی منتشر کردیم،تمایم غذاهای استان گیلان به 6 دسته تقسیم میشوند که یکی از آن دسته ها غذاهای شمالی بدون گوشت بود که کوکوهای شمالی جزو غذاهای بدون گوشت محسوب می شوند که معروف ترینشان کوکوی مرغ و سیب زمینی می باشد.بنابراین حتما ما را تا پایان این مقاله همراهی بفرمایید و در پایان این صفحه چنانچه شامی ای را میشناسید که خارج از لیست کوکوهای شمالی ماست، کامنت بگذارید.

 

کوکوهای شمالی

مقدمه ای بر شامی های شمالی:

همانطور که مستحضر هسیتد محال است کسانی را پیدا کنید که غذای گیلانی ها را نشناسند و از آن نچشیده باشد مثلا در مقاله ی قبلی که لیست غذاهای رشتی را منتشر کردیم،تقریبا میتوان گفت 90 درصد آنها را همگی میشناسند و از شهرت آن خبر دارند که یکی از این خوراکی های خوشمزه که به عنوان یک وعده ی غذایی میتوان از آن استفاده کرد، کوکوهای شمالی بوده که انواع مختلفی دارد.

قطعا برای شما خانم های خانه دار اتفاق افتاده است که به دلایل مختلف وقت کافی برای پخت یک غذای کامل را نداشته باشید.مثلا برای همه ی ما اتفاق می افتد که تا پاسی از شب مخصوصا تابستان ها که هوا بهتر است،به گردش و تفریح میپردازیم و زمانی که به خانه می آییم کم کم غر زدن های بچه هایمان آغاز می شود که گشنه ام!

بله شما به عنوان یک خانم خانه دار می بایست برای آنها غذایی تهیه کرده که هم وعده ی سبکی برای وعده ی شام باشد و هم از خاصیت غذایی بالایی برخوردار باشد از طرفی هم نمیتوان همیشه از غذاهای بیرون مثل فست فود ها که بسیار مضر برای کودکان و نوجوانان هستند، استفاده کرد.

 

خب حال باید چه کرد! هم وقت محدود است،هم بخشی از مواد غذایی برای پخت غذاهای پر زرق و برق در دسترس نیست و هم غذایی سبک باشد.بهترین چیزی که به ذهن همه ی ما خطور می کند همین کوکوها و شامی هایی است که انواع اقسام دارد و میتواند با تنوع گوناگونش همگی را راضی نگه دارد. ما هم از آنجایی که به طور تخصصی در مورد استان گیلان و غذاهای آنها بحث کرده ایم، میخواهیم اینبار شما را با انواع کوکوهای شمالی آشنا کرده تا بتوانید در مواقع لزوم از آن استفاده نمایید.اما قبل از آن میخواهیم به این سوال که بهترین غذا برای وعده ی شام چیست را پاسخ داده تا بدانید کوکو و شامی ها میتوانید گزینه ی خیلی خوبی باشند….

کوکوهای شمالی

چه چیزی بهترین خوردنی برای شام است؟

به گفته ی بسیاری از پزشکان و متخصصان تغذیه،وعده ی شام بایستی بسیار سبک و پر خاصیت باشد. چرا که از طرفی شام هم باید وعده ای باشد که بتواند قند از دست رفته ی شما در طول روز را جبران کند و هم بتواند تناسب اندام شما را حفظ کند.

شاید جالب باشد بدانید اما وعده ی شام بعد از وعده ی صبحانه مهم ترین بوده و آنهایی که با این خیال که با نخوردن شام میتوانیم لاغر شیم، آنرا حذف میکنند سخت در اشتباه هستند.هم چنین وعده ی شام میتواند باعث کاهش افسردگی،اضطراب،اختلالات گوارشی و .. میگردد.با این وجود باید این نکته را باز هم تاکید کنیم که غذایی مناسب برای وعده ی شام می باشد که هم بتواند نیاز بدن شما را تامین کند و هم سبک باشد تا در موقع خوابیدن دچار مشکلات نشوید که با غذاهایی مانند شامی میتوانید این موضوع را کامل حل کنید.

 

لیست انواع کوکوهای گیلانی + دستور پخت:

حال دیگر نوبت آن است که در ابتدا کوکوهای شمالی را معرفی کرده و نهایتا به دستور پخت و تهیه ی آنها بپردازیم.

  • سیب زمینی کوکوی شمالی
  • ورقه
  • باقلا کوکو
  • اشپل کوکو
  • سبزی کوکوی شمالی
  • شامی رشتی

 

سیب زمینی کوکوی شمالی

مواد لازم جهت پخت سیب زمینی کوکو (برای 5 تا 7 نفر)

سیب زمینی (1 کیلوگرم) – پیاز متوسط (1 عدد) – تخم مرغ (6 تا 7 عدد) – جوش شیرین (1 قاشق مربا خوری) – نمک،فلفل،زردچوبه و دارچین (به مقدار کافی)

دستور پخت سیب زمینی کوکو:

سیب زمین ها را کمی درشت انتخاب کرده و پوست آنها میگیریم و در آب سرد قرار می دهیم تا رنگ سیب زمینی تغییر نکند و سیاه نشود. حالا بایستی پیاز ها را هم پوست کنده و بشورییم و سپس خشک کنیم.حال پیاز ها و سیب زمینی ها را ریز ریز ساطوری کرده و یا رنده می کنیم که بسیار ریز شوند.

کوکوهای شمالی

حال در گام بعدی بایستی تخم مرغ ها را در ظرفی شکسته و باهم مخلوط کنیم.نمک،فلفل،زردچوبه و دارچین را اضافه کرده و سیب زمینی و پیاز را با آنها هم میزنیم.حال در تاوه روغن میریزیم تا داغ شود و کوکوها را به دلخواه خود با اشکال مختلف درون تاوه قرار دهید تا رنگ کوکوی ما طلایی و خوشرنگ بشود.فقط به عنوان نکته ی آخر باید خدمتتان عرض کنیم که برخی از دوستان از پخت کوکو با روغن خودداری می کنند و آنرا با فر می پزند که برای این منظور بهتر است تا کوکو را در طبقه ی پایین و در دمای 350 درجه و در مدت 45 دقیقه تا 1 ساعت قرار دهیم.

 

ورقه

مواد لازم برای تهیه ی کوکوی ورقه:

بادنجان درشت خوب (7 عدد) – تخم مرغ (7 تا 8 عدد) – روغن (150 گرم) – نمک،فلفل،زردچوبه و دارچین (به مقدار کافی)

دستور پخت کوکوی ورقه:

کوکوی ورقه که با کته روغن دار و یا کته و کره خورده می شود در واقع نوعی کوکوی بادنجان است که این دستور غذایی برای 4 الی 6 نفر می باشد.بادنجان هایی را انتخاب می کنیم که تخم دار نبوده و یا کم باشند.آنها را پوست می کنیم و حلقه حلقه می کنیم و روی آنها نمک می پاشیم.

کوکوهای شمالی

حال نوبت آن است تا این ورقه های بادنجان را در تاوه سرخ کرده و پس از آن بادنجان ها را برداشته تا روغن آنها برود.حال تخم مرغ ها را در یک ظرف شکسته و هم می زنیم.دوباره بادنجان ها را در تاوه میگذاریم و تخم مرغ ها روی آنها میریزیم و نمک،فلفل و زردچوبه را اضافه می کنیم.توجه شود این کوکو هم مانند کوکوی سیب زمینی هم میتوانید با روغن سرخ کنید و هم میتوانید درون فر قرار دهید.

 

باقلا کوکو

مواد لازم جهت تهیه ی باقلا کوکو:

باقلای سبز ریز ( 2کیلوگرم) – شوید (350 گرم) – پیاز متوسط (1 عدد) – تخم مرغ (5 تا 6 عدد) – نمک و فلفل (به مقدار کافی) – سیر (3 حبه) – جوش شیرین (1 قاشق غذاخوری)

دستور پخت باقلا کوکو:

باقلا را از پوست جدا کرده و میشورییم . اجازه می دهیم تا آب باقلا خارج شود.حال سیر و پیاز را پوست میگیریم و همراه با شوید،باقلا ساطوری کرده و ریز ریز میکنیم.تخم مرغ ها را در ظرفی جداگانه قرار داده و با نمک،فلفل و جوش شیرین هم میزنیم.حال این مایه را باهم مخلوط کرده و میتوانیم در ماهی تابه و یا فر آنرا آماده کنیم.

کوکوهای شمالی

اشپل کوکو (کوکوی تخم ماهی)

مواد لازم جهت اشپل کوکو (برای 4 الی 5 نفر):

نکته: در شکم ماهی سفید ماده،همیشه مقدار اشپل وجود دارد که خانم های با سلیقه شمال با آن کوکوی خوشمزه درست میکنند.

اشپل (برای یک یا دو ماهی) – تخم مرغ (4 تا 5عدد) – پیاز (1 عدد) – برگ جعفری ریز شده (به اندازه ی 2 قاشق غذاخوری) – نمک و فلفل (به مقدرا کافی)

طرز تهیه:

اشپل را میشورییم،پوست نازکش را میگیریم.پیاز را ریز ریز خرد می کنیم و همینطور جعفری را ریز ریز کرده و قبلش میشورییم.تخم مرغ ها را در ظرفی میشکنیم و هم میزنیم طوری که کف کند.حال اشپل را با نمک،فلفل،سبزی و پیاز به تخم مرغ اضافه نموده و مخلوط می کنیم.حال در تاوه ریخته و اجاره می دهیم تا مانند دیگر کوکوهای شمالی دیگر سرخ شود.حال در آخر بعد از سرخ شدن میتوانید آنرا در دیس گذاشته و نهایتا با حلقه های لیمو یا نارنج و سبزی جعفری تزیین کنیم.

کوکوهای شمالی

  نظرات